انواع شبکه های چرخ گوشت و کاربرد سری‌ها

انواع شبکه های چرخ گوشت و کاربرد سری‌ها

انواع شبکه های چرخ گوشت و سری‌ها، کار با چرخ گوشت را لذت بخش تر کرده‌اند. چرخ گوشت با لوازم جانبی همراه خود، کاربردهای دیگری به عنوان سبزی خردکن، آبمیوه گیری و حتی سالاد ساز پیدا کرده است.

قطعا شما نیز در مورد این قطعات و آشنایی با انواع شبکه‌های چرخ گوشت کنجکاو هستید. پس با ما همراه باشید که در ادامه شما را با انواع شبکه، سری و سایر لوازم جانبی مهم چرخ گوشت آشنا می‌کنیم.

کاربرد انواع شبکه های چرخ گوشت

شبکه چرخ گوشت یا پنجره، یکی از قطعات بیرونی چرخ گوشت است که از فلز ساخته می‌شود. این قطعه بعد از قطعاتی مثل گلویی، مارپیچ و تیغه قرار می‌گیرد و آخرین بخشی است که با گوشت تماس پیدا می‌کند. سطح شبکه دارای سوراخ‌هایی است که گوشت از آن‌ها خارج می‌شود. هر چه این سوراخ‌ها کوچک‌تر باشند، گوشت چرخ کرده با رشته‌های نازکتری از آن خارج می‌شود. طبیعتا هر چه سوراخ‌های شبکه، بزرگ‌تر باشد رشته‌هایی که خارج می‌شوند، درشت‌تر و ضخیم‌تر است.

انواع شبکه های چرخ گوشت و کاربرد سری‌ها

ابعاد و سایز شبکه چرخ گوشت

شبکه‌ها در نمره 2، 2.5، 3، 3.5، 4، 4.5، 6، 8، 10، 12 و 20 و ابعاد 12، 22، 32، 42 و 52 قابل تهیه هستند. ابعاد شبکه به نوع چرخ گوشت و ابعاد تیغه بستگی دارد و این قطعه به صورت تکی نیز در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد.

برندهای مختلف، همراه انواع چرخ گوشت که مونتاژ می‌کنند، چند نوع شبکه قرار می‌دهند. مثل چرخ گوشت هنریچ مدل 8808 که دارای 3 شبکه فلزی با نمره‌های مختلف و کیفیت عالی است.

اگر شبکه کند شود، کارایی خود را از دست می‌دهد پس در این حالت باید شبکه جدیدی را خریداری کرد. البته بعضی از شبکه‌ها این قابلیت را دارند که دوباره تیز شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع شبکه های چرخ گوشت بر اساس نوع و اندازه سوراخ‌های شبکه، دسته بندی می‌شوند. در ادامه چند نوع شبکه چرخ گوشت پرکاربرد را مشاهده می‌کنید:

  • شبکه چرخ گوشت سوزنی
  • شبکه چرخ گوشت کبریتی
  • شبکه چرخ گوشت نخودی
  • شبکه سبزی چرخ گوشت

شبکه چرخ گوشت نخودی

شبکه چرخ گوشت نخودی، یکی از انواع شبکه های چرخ گوشت با سوراخ‌های بزرگ است. این شبکه، گوشت چرخ کرده را به صورت درشت‌تر و ضخیم‌تر از دستگاه خارج می‌کند.

شبکه چرخ گوشت کبریتی

شبکه چرخ گوشت کبریتی، سوراخ‌های کوچکتری نسبت به شبکه نخودی دارد. بنابراین رشته‌های خارج شده از دستگاه، به نسبت کوچک‌تر و نازک‌تر هستند. نمونه‌ای از شبکه کبریتی با سوراخ‌های کوچک را می‌توان در چرخ گوشت عرشیا مدل 1409 مشاهده کرد.

شبکه چرخ گوشت سوزنی

یکی دیگر از انواع شبکه های چرخ گوشت، شبکه سوزنی است. این شبکه دارای سوراخ‌های بسیار ریزی است و گوشت را در رشته‌های نازکتری نسبت به بقیه شبکه‌ها، چرخ گیری می‌کند.

شبکه مربوط به سبزی

شبکه سبزی، یکی دیگر از انواع شبکه های چرخ گوشت است که برای چرخ کردن سبزی استفاده می‌شود. این شبکه دارای سوراخ‌های مثلثی شکل است.

سری چرخ گوشت

سری‌های چرخ گوشت، جزو لوازم جانبی همراه چرخ گوشت هستند. این قطعات بعد از تیغه و مارپیچ نصب می‌شوند. برای درست کردن سوسیس، کبه یا گرفتن عصاره میوه‌ها میتوان از این سری‌ها استفاده کرد. انواع سری و کاربردهایشان را در ادامه مشاهده می‌کنید.

سری سوسیس ساز چرخ گوشت

سری سوسیس ساز، وسیله‌ای است که همراه اکثر چرخ گوشت‌های امروزی وجود دارد. از این وسیله جانبی برای تهیه سوسیس خانگی و بهداشتی استفاده می‌شود. برندهای مختلف از سری سوسیس ساز برای افزایش کارایی چرخ گوشت استفاده می‌کنند. نمونه‌ای از این برندها، برند گوسونیک است که چرخ گوشت مدل 746 را به سری سوسیس ساز مجهز نموده است.

با سری سوسیس ساز دیگر نگران خوردن سوسیس‌های بی کیفیت و غیر بهداشتی نیستید و به راحتی می‌توانید انواع سوسیس را تهیه و میل کنید.

سری کبه ساز چرخ گوشت

سری کبه ساز یکی از قطعات کاربردی و جذاب چرخ گوشت است. این سری در واقع شامل دو قطعه است که بر روی هم قرار می‌گیرند و یک فضای خالی دایره‌ای شکل بین آن‌ها ایجاد می‌شود. بعد از اینکه گوشت توسط تیغه، خرد شد از این فضای خالی ایجاد شده، خارج می‌شود و داخل آن را با مواد دیگر پر می‌کنند. اگر به تصویر چرخ گوشت بوش مدل MFW67440 نگاه کنید، سری کبه ساز که دو قطعه مجزا است را خواهید دید.

سری آبمیوه گیری

بعد از معرفی انواع شبکه های چرخ گوشت و سری‌های آن، بهتر است نگاهی به سری آبمیوه گیری نیز داشته باشیم. این سری برای گرفتن عصاره میوه‌ها با استفاده از چرخ گوشت، کاربرد دارد، البته بیشتر برای میوه‌های نرم استفاده می‌شود.

سری آبمیوه گیری همراه مدل‌های خاصی از چرخ گوشت قرار دارد و مثل سری سوسیس ساز یا کبه ساز، چندان رایج نیست. بوش یکی از برندهایی است که این سری مهم و کاربردی را همراه چرخ گوشت بوش مدل MFW68660 قرار داده است.

رنده؛ یکی از قطعات کاربردی چرخ گوشت

رنده‌ها یکی دیگر از انواع لوازم جانبی همراه چرخ گوشت هستند که به صورت مجزا نیز به فروش می‌رسند. با این رنده‌ها می‌توان از چرخ گوشت به عنوان سالاد ساز استفاده کرد. انواع مختلفی از رنده چرخ گوشت وجود دارند که برای خرد کردن سبزی، خرد کردن میوه، رنده کردن و ورقه‌ای کردن مواد کاربرد دارند. این وسیله جانبی همراه بعضی از مدل‌های چرخ گوشت وجود دارد. اگر به چرخ گوشت سنکور مدل SMG 4382 نگاه کنید، سه نوع رنده ریز، درشت و ورقه‌ای را همراه دستگاه مشاهده می‌کنید.

فروشگاه لوازم خانگی و برقی ژینال

یکی از بزرگترین فروشگاه های لوازم خانگی برقی در غرب کشور، فروشگاه ژینال است. این فروشگاه محصولاتی از بهترین برندهای جهانی که متعلق به کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، ژاپن و… است را به فروش می‌رساند.

مشاوره رایگان و تخصصی، ارسال سریع و تنوع محصولی بالا از خدمات و مزایای فروشگاه اینترنتی ژینال است. شما نیز می‌توانید با خرید چرخ گوشت از ژینال، از این خدمات بهره مند شوید. قیمت چرخ گوشت فروشگاه ژینال، علاوه بر اینکه مناسب است، در رنج‌های مختلفی نیز موجود است تا توان خرید برای همه فراهم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *