راهنمای انتخاب سایز قابلمه (هر سایز قابلمه برای چند نفر مناسب است؟)

راهنمای انتخاب سایز قابلمه

راهنمای انتخاب سایز قابلمه به شما در انتخاب مناسب‌ترین و کاربردی‌ترین قابلمه، کمک خواهد کرد. اگر شما هم مثل بسیاری از افراد از سایز و ظرفیت دقیق قابلمه‌ها اطلاع ندارید، خواندن این مطلب را به شدت به شما توصیه می‌کنیم.

قابلمه از اساسی‌ترین ظروف پخت و پز است که در سایزهای متنوع در بازار به فروش می‌رسد. در صورتی که ندانید هر سایز برای پخت غذای چند نفر کافی است، ممکن است هنگام آشپزی دچار مشکل شوید.

برای جلوگیری از خرید قابلمه‌هایی با ظرفیت بالا که کاربرد چندانی برایتان ندارد اما قیمت بالایی دارند بهتر است با سایز و ظرفیت قابلمه‌ها آشنا شوید. راهنمای انتخاب سایز قابلمه را مطالعه کنید تا متناسب با نیازتان کاربردی‌ترین قابلمه را انتخاب کنید.

سایز قابلمه با توجه به چه فاکتوری تعیین می‌شود؟

تا به حال فکر کردید که سایز قابلمه بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ آیا می‌توانیم سایز یک قابلمه را پیدا کنیم؟ باید گفت که بله پیدا کردن سایز هر نوع قابلمه‌ای با یک روش ساده که در ادامه توضیح می‌دهیم، امکان پذیر است.

سایز قابلمه در واقع همان قطر دهانه قابلمه است. با یک اندازه گیری ساده قطر می‌توان سایز و در نهایت ظرفیت قابلمه را به دست آورد. به عنوان مثال اگر اندازه دهانه یک قابلمه 30 باشد پس یک قابلمه سایز 30 در اختیار دارید. سایزهای معمول از انواع قابلمه که در بازار به فروش می‌رسد سایز 12 الی 54 است.

چرا دانستن سایز قابلمه ضروری است؟

بعضی از افراد قادر هستند با یک نگاه به قابلمه از کافی بودن یا نبودن ظرفیت آن برای نیازهای خود مطلع شوند. در راهنمای انتخاب سایز قابلمه به شما کمک می‌کنیم قابلمه‌هایی با ظرفیت کافی برای استفاده روزانه یا مهمانی‎هایتان انتخاب کنید.

اما چرا دانستن سایز قابلمه ضروری است؟ اگر قابلمه‌هایی در سایز بالا و با ظرفیتی بیشتر از نیاز خود خریداری کنید، هزینه بیشتری نیز باید پرداخت کنید. از طرفی شستن این قابلمه‌ها زمان گیر بوده و تهیه غذا در آن‌ها حس خوبی ندارد.

اگر هدف شما خرید قابلمه با ظرفیت بالا و مشخصی باشد اما در نهایت سایز کوچک را خریداری کنید، در هنگام آشپزی با مشکل روبه رو می‌شوید. ممکن است حجم غذایی که قصد دارید تهیه کنید بیشتر از ظرفیت قابلمه باشد. بنابراین دانستن ظرفیت قابلمه یکی از موارد مهم قبل از خرید آن است.

هر سایز قابلمه برای چند نفر مناسب است؟

در ادامه مطلب راهنمای انتخاب سایز قابلمه به این می‎پردازیم که هر سایز برای تهیه غذای چند نفر کافی است.

قابلمه سایز 12 و 14

قابلمه سایز 12 و 14 برای پخت غذای 1 نفر مناسب است. از این قابلمه برای پخت غذای کودک یا سرخ کردن و پختن موادی در حجم پایین می‌توانید استفاده کنید.

قابلمه سایز 16

برای تهیه غذای 1 الی 2 نفر بهتر است از قابلمه سایز 16 استفاده کنید. این قابلمه در هر خانه‌ای بسیار پرکاربرد است و برای دانشجوها یک انتخاب مناسب خواهد بود.

قابلمه سایز 18

اگر خانواده‌ای 2 یا 3 نفره هستید بهتر است یک قابلمه سایز 18 برای پخت غذای روزانه خود خریداری کنید.

قابلمه سایز 20

حداکثر ظرفیت استاندارد این قابلمه، 4 نفر است. با قابلمه سایز 20 می‎توانید برای 3 الی 4 نفر غذا تهیه کنید.

قابلمه سایز 22

به خانواده‌ای 4 تا 5 نفره خرید قابلمه سایز 22 پیشنهاد می‌شود.

قابلمه سایز 24

قابلمه سایز 24 برای تهیه غذای 4 الی 6 نفر ظرفیت دارد. برای دورهمی و مهمانی‌های کوچک می‌توانید از این قابلمه‌ها با ظرفیت متوسط خریداری و استفاده کنید.

قابلمه سایز 26

خانواده‌های 6 یا 7 نفره یا افرادی که برای تهیه غذای حداکثر 7 نفر به دنبال یک قابلمه مناسب هستند می‌توانند قابلمه سایز 26 را انتخاب کنند.

قابلمه سایز 28

به توجه به سایزها و ظرفیت‌های قبلی قطعا می‌دانید که این قابلمه برای پخت غذای 8 نفر ظرفیت دارد. جهت درست کردن غذای 6 الی 7 نفر نیز می‌توانید از این قابلمه استفاده کنید.

قابلمه سایز 30

قابلمه‌ای با قطر دهانه 30 سانتی متر برای پخت غذای 7 الی 9 نفر کافی است.

قابلمه سایز 32

اگر می‌خواهید قابلمه‌ای با 10 نفر ظرفیت برای آشپزخانه و منزل خود تهیه کنید، سایز 32 بهترین گزینه است.

قابلمه سایز 34

قابلمه سایز 34 دارای ظرفیتی معادل پخت غذای 10 الی 13 نفر است.

قابلمه سایز 36

برای جمع‌های 15 و 16 نفره استفاده از قابلمه سایز 36 کاملا پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

قابلمه سایز 38

در ادامه راهنمای انتخاب سایز قابلمه به قابلمه سایز 38 می‌رسیم که برای پخت غذای 16 الی 20 نفر مناسب است.

قابلمه سایز 40

این قابلمه برای تهیه غذای 20 تا 23 نفر مهمان مناسب است.

قابلمه سایز 42

قابلمه سایز 42 ظرفیتی برابر با حجم غذای 25 نفر را دارد.

قابلمه سایز 44

جهت پختن غذای 25 الی 28 نفر می‎توانید از قابلمه سایز 44 استفاده کنید.

قابلمه سایز 46

برای جمع‌ها و دورهمی‌های 28 تا 32 نفره استفاده از قابلمه سایز 46 کفایت می‌کند.

قابلمه سایز 48

برای پخت غذای 32 تا 35 نفر نیز استفاده از قابلمه سایز 48 مناسب است.

قابلمه سایز 50

اگر مهمانی‌هایتان به 35 تا 38 نفر می‌رسد از قابلمه سایز 50 استفاده کنید.

قابلمه سایز 52

شاید بخواهید جانب احتیاط را در نظر بگیرید و قابلمه‌ای با 40 نفر ظرفیت در منزل خود داشته باشید پس خرید قابلمه سایز 52 به شما پیشنهاد می‌شود. البته برای پخت غذای 45 نفر نیز می‌توان روی این قابلمه حساب کرد.

قابلمه سایز 54

برای 45 تا 50 نفر استفاده از قابلمه سایز 54 مناسب و کاربردی خواهد بود.

در ادامه چند سرویس قابلمه در سایزهای متنوع را معرفی می‌کنیم

پس از راهنمای انتخاب سایز قابلمه نوبت آن است که چند سرویس قابلمه یا قابلمه تکی را معرفی کنیم که سایز و ظرفیت‎های معرفی شده را بهتر درک کنید.

سرویس قابلمه گرانیتی BM-72

سرویس قابلمه گرانیتی مدل BM-72 دارای 10 پارچه شامل 4 قابلمه، 1 تابه و 5 درب شیشه‎ای است. جنس بدنه این قابلمه‎ها از آلومینیوم و پوشش داخلی آن‎‌ها نیز از گرانیت است. سایز قابلمه‌ها به ترتیب از بالا به پایین 20، 24، 28 و 32  و سایز تابه نیز 28 است. به این ترتیب برای پخت غذای حداکثر 10 تا 12 نفر می‌توانید از این سرویس استفاده کنید.

قابلمه تکی زیو ترکیه طرح الماسی

این قابلمه زیبا دارای دربی شیشه‎‌ای و دسته‌هایی چوبی است. در سایزهای 20 تا 28 سانتیمتر نیز تولید شده است. بنابراین برای پخت غذای 4، 5، 6، 7 و 8 نفر می‌توان از میان این قابلمه‌های باکیفیت و زیبا انتخاب کرد.

سرویس قابلمه 10 پارچه اویز مدل سوینگ

سرویس قابلمه اویز مدل سوینگ دارای 10 پارچه شامل 3 قابلمه، یک ماهیتابه و یک گریل است. سایز قابلمه‎‌ها از کوچک به بزرگ برابر با 22، 26 و 30 سانتیمتر است که به ترتیب برای پخت غذای 5، 7 و 9 نفر مناسب است.

خرید قابلمه در سایزهای متنوع با قیمت مناسب

پس از مطالعه راهنمای انتخاب سایز قابلمه حالا دیگر قادر به انتخاب قابلمه مناسب برای استفاده روزانه یا پخت غذای مهمان هستید. برای خرید قابلمه در سایزهای متنوع به صورت تکی یا چند پارچه می‌توانید به سایت ژینال سر بزنید. برای دیدن قیمت و مشخصات هر مدل می توانید بر روی عکس آن کلیک نمایید.

 

در این فروشگاه اینترنتی مدل‌های بسیار متنوعی از قابلمه با کیفیت ساخت بالا قرار داده شده است. امکان ارسال سفارشات شما به تمام نقاط ایران بدون هیچ ضربه یا شکستگی وجود دارد. محصولات با بسته بندی اصولی و محکم به آدرس مورد نظر شما ارسال می‌شوند.

قیمت سرویس قابلمه و انواع قابلمه تکی در فروشگاه آنلاین ژینال، مناسب و منصفانه است. برای خرید از ژینال می‌توانید از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی اقدام کرده یا آنکه محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید.

هر سایز قابلمه برای تعداد مشخصی افراد مناسب است. مثلا کوچکترین سایز قابلمه یعنی سایزهای 12 و 14 برای غذای یک نفر مناسب هستند و به ترتیب هر سایز بالاتر می رود یک نفر به تعداد نفرات اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *