راهنما خرید اتو بخار خانگی برای جهیزیه و منزل

راهنما خرید اتو بخار خانگی برای جهیزیه و منزل

در هنگام خرید اتو بخار باید چه ملاک‌ها و نکات مهمی را در نظر بگیریم؟ یک اتو بخار با کیفیت چه ویژگی‌های باید داشته باشد؟ اتو بخارهای ارزان قیمت در بازار کدام‌اند؟ برای جهیزیه چه اتو بخاری باید خرید که قیمت مناسب و عمکلرد عالی داشته باشد؟ راهنمایی خرید اتو بخار خانگی برای جهیزیه و منزل می‌تواند به تمامی سوالات شما در خصوص خرید بهینه اتو بخار پاسخگو باشد. برای خرید هوشمندانه اتو بخار دستی این مطلب را دنبال کنید.

نکات مهم در خرید اتو بخار

در ادامه قصد داریم ملاک‌ها و معیارهای مهم در خرید اتو بخار دستی مانند کف اتو، توان، وزن، قابلیت‌ها و ظرفیت را به صورت کامل برای شما بررسی کنیم.

1.     جنس کف اتو بخار

یکی از نکات مهم خرید اتو بخار توجه کردن به جنس کف اتو بخار است. کف اتو بخار اغلب از جنس استیل، سرامیک و یا تیتانیوم می‌باشد. اتو بخارهای خشک اغلب کفی از جنس استیل دارند و در حال حاضر ارزش خرید ندارند. اتو بخارهای کف تیتانیومی و سرامیکی به راحتی روی پارچه حرکت می‌کنند و به پارچه آسیب نمی‌رسانند. همچنین در برابر پوسیدگی و خط خش بسیار مقاوم هستند. اتو بخار تفال مدل  FV9844کفی از جنس سرامیک کاتالیزور با کیفیت دارد.

2.     اندازه کف اتو یکی از نکات در راهنما خرید اتو بخار خانگی

هر چقدر عرض اتو بخار بیشتر باشد، کار اتوکشی در زمان کمتری انجام می‌شود. در هنگام خرید اتو بخار دستی دقت کنید سطح اتو بخار صاف و هموار باشد تا اتوکشی به بهترین شکل انجام شود.

3.     توان اتو بخار از نکات خرید اتو بخار

توان اتو بخار از ملاک‌های مهم در انتخاب این محصول است. هر چه توان اتو بخار بیشتر باشد، سرعت گرم شدن اتو بخار بیشتر شده و کار اتو کشی زمان کمتری از شما را می‌گیرد. دقت داشته باشید با بالا رفتن توان اتو بخار، مصرف انرژی برق شما نیز افزایش پیدا می‌کند. توان مصرفی مناسب برای اتو بخارهای خانگی ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ وات است. اتو بخار تفال مدل FV9847 با توان ۳۲۰۰ وات یکی از پر قدرت ترین اتو بخارهای بازار می‌باشد.

4.     وزن اتو

وزن اتو بخار نباید زیاد سنگین ( به سختی روی پارچه حرکت کند) و نه زیاد سبک ( ناکافی بودن فشار روی پارچه) باشد، باید وزن مناسبی داشته باشد تا کار اتو کشی را به درستی انجام دهد.

5.     طول سیم

طول سیم بیشتر اتو بخار به شما قابلیت مانور بیشتری روی پارچه و لباس می‌دهد. اتو بخار دستی یورولوکس مدل EU-S15083SB با طول سیم ۳ متر جزو بهترین اتو بخارهای با کابل بلند است.

6.     ظرفیت مخزن اتو بخار چقدر باید باشد؟

هرچه مخزن آب دستگاه ظرفیت بیشتری داشته باشد، نیازی به پر کردن مداوم مخزن برای اتوکشی نیست. شما می‌توانید با یک بار پر کردن مخزن ساعت‌ها لباس اتو کنید. مخزن اتو بخار شفاف به شما کمک می‌کند میزان آب داخل مخزن را ببینید.

7.     خاموش شدن خودکار از نکات مهم در خرید اتو بخار

سیستم خاموش شدن خودکار اتو بخار، باعث افزایش ایمنی دستگاه می‌شود. این قابلیت به گونه‌ای کار می‌کند که در مدت زمان مشخص از اتو استفاده نکنید به صورت اتوماتیک خاموش شود. این قابلیت از آتش سوزی و خطرات ناشی از استفاده اتو را کاهش می‌دهد.

8.     داشتن سیستم ضد رسوب

بیشتر اتو بخارهای باکیفیت دارای سیستم ضد رسوب است. این سیستم از رسوب گذاری املاح آب در کف اتو جلوگیری می‌کند و باعث افزایش طول عمر و عملکرد بهتر اتو بخار می‌شود.

9.     ضد چکه بودن اتو بخار

قابلیت ضد چکه بودن اتو بخار از لکه دار شدن پارچه‌های حساس همنگام اتو کردن جلوگیری می‌کند. این سیستم در هنگامی که دمای اتو بخار کاهش پیدا می‌کند، محفظه تبخیر را به صورت اتوماتیک می‌بندد تا قطرات آب از آن خارج نشوند.

10.  از دیگر نکات خرید اتو بخار میزان بخار دهی

بخاردهی در اتو بخارهای دستی به دو صورت انجام می‌شود؛ بخاردهی پیوسته و لحظه‌ای. هرچه مقدار بخاردهی اتو بخار بیشتر باشد، بخار تولید شده به لباس توسط اتو بیشتر است. با بیشتر شدن بخار، لباس‌ها سریعتر و بهتر اتو می‌شوند. اتو بخار تفال مدل FV6870 می‌توان به صورت لحظه‌ای ۲۶۰ گرم بر دقیقه و به صورت پیوسته ۴۰ گرم بر دقیقه بخار تولید کند.

11.  زمان گرم شدن اتو بخار باید چقدر باشد؟

اتو بخار بهتر است در زمان کمی گرم شود تا اتو کشی وقت زیادی از شما نگیرد. بهترین اتوهای بازار کمتر از ۲ دقیقه برای گرم کردن کف اتو نیاز دارند.

12.  اسپری آب پاش اتو بخار

اسپری آب پاش اتو اغلب در کنار یا بالای اتو قرار دارد. اسپری آب پاش با کیفیت باید به صورت مساوی آب را روی لباس پخش کند.

13.  از دیگر نکات خرید اتو بخار، طراحی و ساختار دستگاه

طراحی و ساختار اتو بخار با توجه به سیلقه شخصی متفاوت است. اما در خرید اتو دستی دقت کنید که دسته‌ی اتو بخار به گونه‌ای باشد که هنگام کار با آن احساس خوشایندی داشته باشید. اتو بخار فیلیپس مدل DST8021 با داشتن طراحی زیبا و دسته کاربردی کار اتو کردن را برای شما بسیار لذت بخش می‌کند.

14.  داشتن قابلیت اتوکشی به صورت عمودی

قابلیت اتوکشی به صورت عمودی به شما این امکان را می‌دهد انواع پرده، لباس مجلسی و لباس‌های بزرگ را به صورت آویزان اتو کنید. اتو بخار روگن مدل RU-1010 هوشمند ۲۰۰۰ وات حرفه‌ای دارای قابلیت اتوکشی به صورت عمودی است.

اتو بخار نانو سرامیکی 2200 وات دلمونتی مدل DL 925

اتو بخار نانو سرامیکی 2200 وات دلمونتی مدل DL 925

  • توان 2200 وات
  • چند  برنامه اتو کردن
  • دارای دکمه رسوب زدایی
  • بخار عمودی
  • خاموش شدن خودکار
  • زیره نانو سرامیک

ارزانترین اتو بخارهای بازار

قیمت پایین اتو بخارهای ارزان قیمت از کیفیت و کارایی آن‌ها کم نمی‌کند. توان مناسب، مخزن با گنجایش عالی، داشتن قابلیت‌های ضد رسوب، ضد چکه و کف سرامیکی اتو از مشخصات این اتو بخارهای قیمت مناسب است.

جدول مقایسه  چند مدل از ارزانترین اتو بخارهای بازار

ادامه به مقایسه اتو بخارهای ارزان قیمت در سال ۱۴۰۲ از لحاظ عملکرد، توان، ظرفیت، جنس کف اتو و… می‌پردازیم.

عملکرد/ مدل توان

مصرفی

گنجایش

مخزن

ضد

رسوب

ضد چکه جنس کف اسپری

آب پاش

بخاردهی

عمودی

قابلیت تنظیم بخاردهی سیستم قطع کن خودکار
اتو بخار مایر مدل MR-1094 2200 وات 390 میلی لیتر دارد دارد سرامیک دارد دارد دارد دارد
اتو بخار مایر مدل

8MR- 105

2200 وات 390 میلی لیتر دارد دارد سرامیک دارد دارد دارد دارد
اتو بخار گوسونیک مدل‌

GSI-298

2800 وات 300 میلی لیتر بله دارد نانو سرامیک دارد بله دارد دارد ندارد
اتو بخار گوسونیک مدل

GSI-294

2200

وات

280

میلی لیتر

دارد دارد سرامیک دارد دارد دارد ندارد
اتو بخار فوما مدل   Fu-2062 3300 وات واقعی

 

450 میلی لیتر دارد دارد سرامیک نانو دارد دارد دارد دارد
اتو بخار فوما مدل‌ fu-2005 2200 وات 320 میلی لیتر دکمه رسوب زدایی دارد سرامیک مرغوب دارد دارد دارای تنظیم حرارت دارد
اتو بخار روگن مدل ru-1010 2000 وات 360 میلی لیتر دارد دارد نانوسرامیک دارد دارد قابلیت تنظیم بخاردهی دارد دارد

 

گرانترین اتو بخارهای موجود در بازار

اگر به دنبال یک اتو بخار مارک و باکیفیت هستید و قیمت بالای آن برای شما اهمیت ندارد، به شما اتو بخارهای تفال و فیلیپس را پیشنهاد می‌کنیم. این اتو بخارها توان بسیار بالایی دارند و می‌تواند در زمان سریع گرم شده و کار اتوکشی شما را در سریعترین زمان انجام دهند. اتو بخارهای فیلیپس از طراحی زیبا و خاص خود برخوردار هستند. جنس کفی اتو بخارهای تفال از دوریلیوم ایرگلاید بوده و سرسخت ترین چین چروک‌ها به آسانی از بین می‌برد.

جدول مقایسه چند مدل از گرانترین اتو بخارهای موجود در بازار

اتو بخارهای گران قیمت در بازار با هم چه تفاوت‌های دارند؟ برای پاسخ به این سوال جدول مقایسه گرانترین اتو بخارهای سال ۱۴۰۲ را طراحی کرده ایم.

عملکرد  مدل جنس کف اتو سیستم قطع کن خودکار مخزن آب و حجم سیستم بخاردهی عمودی توان مصرفی طول کابل ضد رسوب ضد چکه
اتو بخار فیلیپس مدل GC5037 استیم گلاید دارد دارد

350

میلی لیتر

دارد 3000 وات 2.1 تا 3 متر دارد دارد
اتو بخار فیلیپس مدل DST8041

 

استیم گلاید دارد دارد

350 میلی لیتر

دارد 3000 وات 250 سانتی متر دارد دارد
اتو بخار فیلیپس مدل GC4936

 

استیم گلاید دارد دارد

330 میلی لیتر

دارد محدود توان 3200 تا2801 بازده طول کابل

2.1 تا 3 متر

دارد ندارد
اتو بخار تفال مدل 9847FV

 

دوریلیوم ایرگلاید دارد دارد

350 میلی لیتر

دارد 3200 وات 2.5 متر دارد دارد
اتو بخار تفال مدل 9850FV

 

کف سرامیکی دارد دارد

350 میلی لیتر

دارد 3200 وات 250 سانتی متر دارد دارد
اتو بخار تفال مدل 9844FV

 

سرامیک

کاتالیزور

دارد دارد 350 میلی لیتر دارد 3200 وات 300 سانتی متر دارد دارد

 

با توجه به نکات گفته شده، بهترین اتو بخار برای شما کدام است؟

اگر با فهمیدن نکات مهم در خرید اتو بخار دستی هنوز هم دچار تردید هستید، می‌توانید با کارشناسان رایگان ژینال تماس بگیرید. همکاران ژینال به شما در انتخاب هوشمندانه به شما کمک می‌کنند. همچنین تمامی مدل‌های معرفی شده و بسیاری از مدل‌های اتو بخار خانگی در سایت ژینال موجود است و شما می‌توانید در بین آن‌ها انتخاب کنید. برای سفارش محصول کافیست وسیله مورد نظر را در سبد خرید قرار داده و مراحل پرداخت را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *