آبسردکن رومیزی یا ایستاده؟ کدام برای شما مناسب تر است؟

آبسردکن ایستاده یا رومیزی

اگر قصد خرید آبسردکن دارید و نمی دانید که کدام مدل از این وسیله کاربردی را خریداری کنید می توانید این مطلب را تا انتها مطالعه نماید. برای خرید آبسردکن رومیزی یا ایستاده لازم است که فرد به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشد تا بتواند بهترین استفاده ممکن را آن داشته باشد. آبسردکن ها در انواع مدل های مختلفی تولید می شوند که مهم ترین آنها شامل آبسردکن صنعتی، آبسردکن فانتزی، آبسردکن عمومی، آبسردکن منبع دار، آبسردکن یخچال دار، آبسردکن مرکزی، آبسرد کن اتصال مستقیم و … می باشند. بهترین و مناسب ترین آبسردکن ها برای محیط های خانگی و اداری از نوع آبسردکن های رومیزی و ایستاده هستند که در ادامه به بررسی بیشتر آنها پرداخته می شود. در مقاله بهترین مارک آبسردکن در سال 1400 می توانید بهترین برند برای خرید آبسردکن را انتخاب کنید.

آبسردکن گوسونیک مدل GWD-526

آبسردکن گوسونیک مدل GWD-526

آبسردکن یخچال دار گوسونیک دارای مخزن آب داخلی ، قابلیت اتصال به آب شهری و منبع آب محزا دارای 3 شیر آب گرم، سرد و ولرم

آبسردکن رومیزی چیست؟

آبسرد کند رومیزی در حقیقت ساختاری مشابه سایر آبسردکن ها دارد با این تفاوت که ارتفاع آن بسیار کمتری بوده و به راحتی می توان در فضاهای کوچک از آن استفاده کرد. این نوع از آبسردکن ها می توانند در محیط های مختلفی همچون ادارات، فروشگاه ها، منازل و دفاتر مورد استفاده قرار بگیرند. این دستگاه کارکرد پیچیده ای ندارد و معمولا می تواند در هر مکانی از آن استفاده کرد و در تعدادی از مدل های آن قابلیت اتصال به آب شهری را دارند. آب سرد کن رومیزی نیکای مدل NWD-1209، آبسرد کن رومیزی کورس مدل CWD 1703، آبسرد کن رومیزی بیسمارک آلمان مدل BM 2154 و آبسردکن دفورلی Deforli مدل DQTD-1172W از جمله رایج ترین آبسردکن های رومیزی بازار هستند.

خرید آبسردکن ایستاده و رومیزی
Desktop-Water-Cooler

آبسرد کن ایستاده چیست؟

آبسرد کن ایستاده نیز همانند سایر آبسردکن ها از یک سیکل تبریدی و ترموستات برای تولید آب سرد و گرم استفاده می کند و در انواع مدل های مختلف یافت می شوند. این آبسردکن ها نیز می توانند در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. آبسرد کن دلمونتی مدل DL 1210، آبسرد کن ایستاده کورس مدل CWD 1704، آب سرد کن ایستکول مدل TM-SW 438، آب سردکن ایستاده مجیک مدل WPU 9900 F، آبسردکن گوسونیک مدل GWD-526 و … از رایج ترین مدل های آبسردکن ایستاده هستند.

Delmonti DL1210

آبسردکن رومیزی یا ایستاده؟ بهترین انتخاب کدام است؟

همانطور که گفته شد آبسردکن رومیزی یا ایستاده از جمله سیستم هایی هستند که تنوع بالایی دارند و در مدل های مختلفی مانند معمولی، منبع دار، یخچال دار و … تولید می شوند و افراد می توانند بر حسب نیاز خودشان از آنها استفاده کنند. برای خرید آبسردکن لازم است که افراد به فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشند تا بتوانند بهترین و مناسب ترین سیستم را خریداری کنند. برای آنکه مشخص شود آبسردکن رومیزی مناسب تر است یا ایستاده باید به نکات زیر توجه شود:

فضا و مکان مورد استفاده

اولین و مهم ترین نکته که در خرید آبسردکن باید به آن توجه شود فضا و مکانی است که قرار است سیستم در آنجا قرار بگیرد. قطعا آبسردکن یک دفتر کاری با آبسردکن یک مطب دندانپزشکی متفاوت خواهد چرا که هم تعداد افراد استفاده کننده، هم فضای محیط و هم کارکردهای آنها متفاوت خواهد بود.

اهمیت برند سازنده در آبسردکن رومیزی یا ایستاده

امروزه بیش از ده ها برند مختلف در بازار وجود دارند که انواع مختلفی از آبسردکن ها را تولید و عرضه می کنند. توجه به برند تولید کننده آبسردکن اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که تعیین کننده کیفیت محصول می باشد.

میزان مصرف انرژی سیستم

یکی از مهم ترین فاکتورهای لوازم برقی میزان مصرف انرژی آن است. در خرید هر نوع آبسردکنی باید به میزان مصرف انرژی آن توجه ویژه ای شود چرا که از نظر اقتصادی اهمیت بالایی دارد.

 قیمت آبسردکن

از دیگر فاکتورهای مهم در خرید آبسردکن رومیزی یا ایستاده توجه به قیمت آن است. فرد باید متناسب با بودجه خود اقدام به خرید هر کدام از این سیستم ها نماید.

کاربردهای مختلف دستگاه

تعدادی از آبسردکن، علاوه بر خنک کردن آب، امکان تولید آب جوش هم دارند. تعدادی از این سیستم ها نیز می توانند آب را تصفیه کنند؛ بنابراین لازم است که در هنگام خرید آبسرد کن به این موارد و همچنین سایر قابلیت ها و ویژگی های آب سرد کن مانند قابلیت اتصال به آب شهری و … توجه شود.

ابسردکن گوسونیک 525

آبسردکن-گرمکن گوسونیک ایستاده مدل GWD-525

یخچال دار قابلیت اتصال مخزن آب آبسردکن و آب جوش کن حرفه ای

توجه به گارانتی محصول

گارانتی از مهم ترین فاکتورهای خرید هر وسیله برقی می باشد. برندهای معتبر معمولا از تضمین کیفیت کالایی خوبی برخوردار هستند در حالی که برندهای ناشناخته و بی کیفیت هیچ خدماتی به مصرف کننده ارائه نمی کنند.

میزان صدای آبسردکن

با توجه به آنکه آبسردکن در فضای منزل و محیط کار نصب می شود و در این مکان ها لازم است که رفاه و آسایش برقرار شود، دستگاه باید دارای میزان صدای استاندارد و مناسبی باشد.

استانداردهای دستگاه

از آنجایی که آب حیاتی ترین ماده لازم برای بدن است، سلامت آن اهمیت بالایی دارد. آبسردکن باید استانداردهای بهداشتی و جهانی داشته باشد. استاندارد CE اروپا، استاندارد ملی ایران، گواهینامه ISO 9001 و … از مهم ترین استانداردها می باشند.

طراحی و ارگونومی آبسردکن

هر شرکتی برای محصولات خود از طراحی های خاصی استفاده می کند. در هنگام خرید آبسردکن لازم است که به مواردی همچون چکه گیر، شیر دکمه ای، جای لیوان، کارایی و … اهمیت بالایی در خرید آبسردکن رومیزی یا ایستاده دارد. همچنین سیستم قطع و وصل آب گرم و سرد، داشتن صفحه نمایشگر دیجیتالی، میزان حجم و فضای یخچال، نوع سیستم سرمایشی، قابلیت اتصال به آب شهری، حجم منبع آب، سیستم قفل آب گرم، نوع فیلتر دستگاه و … از فاکتورهای مهم در خرید آبسردکن رومیزی یا ایستاده هستند.

برس حرارتی مو روزیا مدل hr8113

برس حرارتی مو روزیا مدل hr8113

  • نوع صفحات:پهن
  • قابلیت تنظیم دما:بله
  • صفحه نمایشگر:خیر
موجود نیست !

اطلاعات بیشتر

مناسب ترین انتخاب بین آبسردکن رومیزی یا ایستاده کدام است؟

همانطور که گفته شد آبسردکن رومیزی یا ایستاده باهم تفاوت هایی دارند و هر کدام می توانند در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گرند. آبسردکن های رومیزی معمولا می توانند برای محیط هایی همچون ادارات، دفاتر دولتی، محیط های درمانی، رستوران ها و منازل مورد استفاده قرار بگیرند اما آبسردکن های ایستاده از آنجا که معمولا دارای ابعاد و اندازه های بزرگ تری هستند می توانند برای محیط هایی مانند امکان اداری، فروشگاه ها، رستوران های بزرگ، ساختمان های تجاری و … مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از آبسردکن ایستاده در منازل توجیه ندارد هرچند که افراد می توانند سلیقه ای از آنها استفاده کنند.

تنوع و تعدد مدل در آبسردکن های ایستاده بسیار بیشتر از آبسردکن های رومیزی است اما استفاده از آبسردکن های رومیزی به دلایل مختلفی مانند سهولت استفاده راحت تر، اشغال فضای کمتر و … بیشتر توصیه می شود. آبسردکن گوسونیک مدل GWD-526 به عنوان یکی از بهترین پیشنهادها از آبسردکن های ایستاده شناخته می شود.

Gosonic GWD 526

 قیمت خرید آبسردکن رومیزی یا ایستاده

برای قیمت خرید آبسردکن رومیزی یا ایستاده فاکتورهای متعددی موثر هستند و نمی توان قیمتی قطعی برای این سیستم ها عنوان کرد. بسته به برند سیستم، مدل آن، امکانات و قابلیت ها، سایز و اندازه و … قیمت این سیستم های متفاوت هستند. در مقاله دیگری از سایت ژینال با عنوان راهنمای خرید آبسردکن یخچال دار در سال ۱۴۰۰ می توان اطلاعات بسیار خوبی از انتخاب و خرید یک آبسردکن خوب پیدا کرد.

انواع آبسردکن های رومیزی و ایستاده
water-cooler
  • برای خرید آبسردکن رومیزی یا ایستاده لازم است که به فاکتورهای مختلفی توجه شود که مهم ترین آنها فضای مورد استفاده، برند دستگاه، قیمت دستگاه، قابلیت ها و ویژگی های دستگاه و … توجه شود. چنانچه قصد خرید آبسردکن دارید می توانید به سایت ژینال مراجعه کنید و محصول مورد نظر خودتان را با مناسب ترین قیمت، بالاترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *