10 نکته ضروری در خرید اتو پرس مناسب

10 نکته ضروری در خرید اتو پرس مناسب

در خرید اتو پرس مناسب به چه نکاتی دقت کنیم؟ اتو پرس در گذشته فقط برای خشکشویی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و همه می‌دانیم که قدرت بسیار زیادی برای از بین بردن چروک‌های عمیق بر روی هر نوع پارچه‌ای را دارد. اما در این سال های اخیر اتو پرس در نوع سبک و کوچک تر برای استفاده خانگی هم طراحی شده است که بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. این دستگاه می‌تواند وسیله بسیار مناسبی برای کسانی باشد که در منزل مشغول کار خیاطی هستند و یا کارگاه خیاطی دارند. اتو پرس‌ها در مقایسه با اتوهای دیگر قدرت و کارایی بیشتری برای از بین بردن چروک بر روی انواع پارچه را دارند و بسیار کاربردی‌تر هستند به طوری که می‌توانند شما را بی نیاز از خشک شویی کنند. شاید به جرات بتوان گفت که تنها مشکل و عیب اتو پرس فضایی است که اشغال می‌کند، در هنگام خرید باید این نکته را حتما در نظر بگیرید اگر منزلی با فضای کوچک دارید شاید خرید این دستگاه چندان مناسب شما نباشد. اما بسیاری از افراد در تجربه استفاده از اتو پرس به این نتیجه رسیده‌اند که با وجود فضای کوچک باز هم حاضر به تهیه این محصول خواهند شد زیرا قدرت، کارایی و استفاده از دستگاه به حدی بالا است که نبود فضای کافی نمی‌تواند در تصمیم آنها برای خرید اتو پرس تاثیر بگذارد.

راهنمای خرید اتو پرس مناسب

در هنگام خرید اتو پرس باید به نکات زیادی توجه کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین اتو پرس را بر اساس نیازتان تهیه کنید. با ما در این مطلب همراه باشید تا با هم به 10 نکته مهم که در خرید اتو پرس بهتر به شما کمک خواهند کرد، بپردازیم.

توان مصرفی و قدرت موتور اتو پرس

توان مصرفی در خرید اتو پرس مناسب فاکتور بسیار مهمی است. هرچه توان مصرفی دستگاه بیشتر باشد قدرت و کارایی آن هم بیشتر است و لباس‌ها را با قدرت بیشتری اتو می‌کند. به عنوان مثال اتو پرسی که توان 2000 واتی دارد به مراتب بهتر از اتویی با توان 1000 وات است. اما این نکته را هم در نظر بگیرید که توان بالا مساوی با مصرف برق بیشتر است. این موضوع برای کسانی که اتو پرس را برای مصرف خانگی تهیه می‌کنند به علت استفاده نکردن به صورت مداوم بسیار اهمیت ندارد و برای کارایی بهتر می‌توانند محصولی با توان مصرفی بالا تهیه کنند.

10 نکته ضروری در خرید اتو پرس مناسب

مخزن آب اتو پرس

مخزن آب در اتو پرس از چند جهت اهمیت زیادی دارد. اول اینکه اتو پرسی را انتخاب کنید که مخزنی با گنجایش مناسب داشته باشد و نیازی به پر کردن زود به زود مخزن نداشته باشد. همچنین اتو پرس‌ها از آب موجود در مخزن برای تولید بخار استفاده می‌کنند تا لباس‌ها را با قدرت بیشتری اتو کنند. نکته بعدی قابلیت ضد رسوب بودن مخزن اتو است که در کارایی و طول عمر اتو بسیار موثر است. شما با استفاده از این امکان می‌توانید از آب شهری داخل مخزن اتو استفاده کنید و نگران رسوب کردن املاح در اتو نباشید زیرا با وجود این قابلیت به طور اتوماتیک مانع از رسوب کردن املاح در اتو خواهد شد. بنابراین در خرید اتو پرس مناسب حتما به مخزن آب توجه کنید.

میزان و قدرت بخار تولید شده و دمای اتو پرس

برای اتو کردن با کیفیت لباس‌ها بهتر است دمای مورد نظر با نوع پارچه را به کار گرفت تا انواع چروک را در لباس از بین برد. بیشتر اتو پرس‌ها امکان تنظیم دما و بخار را دارند و شما می‌توانید بسته به نازک یا ضخیم بودن الیاف پارچه آن را تنظیم کنید. میزان دما و بخار تولید شده برای پارچه‌های ضخیم تر بیشتر و برای الیاف نازک و حساس کمتر است. قدرت و حجم بخار تولید شده در اتو پرس بسیار اهمیت دارد و بر اساس گرم بر دقیقه اندازه گیری می‌شود. هر چقدر این میزان بیشتر باشد اتو قدرت بیشتری برای از بین بردن چروک لباس‌ها دارد.

سایز صفحه اتو پرس

در خرید اتو پرس مناسب به سایز صفحه اتو بسیار دقت کنید و اتویی را انتخاب کنید که صفحه‌ای با اندازه مناسب داشته باشد تا بتوانید عملکرد بهتر اتو را ببینید. صفحه اتو از آن جهت اهمیت دارد که اگر کوچک باشد باید وقت بیشتری برای اتو کشیدن لباس‌ها صرف کنید. اتو پرس در ابعاد 26 و 32 اینچ بهترین ابعاد برای مصارف خانگی و کارگاه‌های خیاطی است که امکان قرارگیری کامل مانتو، پیراهن و هر نوع لباس دیگری را به شما خواهد داد.

اتو مو کراتینه تیتانیومی هارتک مدل HS-958A

اتو مو کراتینه تیتانیومی هارتک مدل HS-958A

  • صفحه تتانیوم
  • قفل صفحه
  • چرخش سیم
  • کنترل دما
  • صفحه دیجیتالی

وزن اتو پرس

نکته دیگری که در هنگام خرید اتو پرس باید به آن توجه کنید وزن دستگاه است. اگر برای قرار دادن اتو پرس در منزل جای خاصی را در نظر گرفته‌اید و نیازی به جا به جا کردن ندارد می‌توانید اتو پرسی با وزن بین 10 تا 12 کیلو گرم را انتخاب کنید. اما اگر فضای کوچکی دارید و اتو را در کمد قرار می‌دهید و برای استفاده باید آن را بیرون بیاورید بهتر است دستگاهی با وزن سبک‌تر را انتخاب کنید تا در هنگام جا به جا کردن اذیت نشوید.

ایمن بودن اتو پرس

امنیت در دستگاه‌های برقی از نکات مهم و ضروری در انتخاب این محصولات است. خاموش شدن خودکار از قابلیت‌های امنیتی موجود در اتو پرس‌ها است که از سوختن لباس‌ها، خطر احتمالی برای کودکان، داغ شدن اتو و بروز حوادث دیگر جلوگیری می‌کند. عملکرد این قابلیت به این صورت است که اگر پس از گذشت 10 تا 20 ثانیه از اتو استفاده نکنید و در حالتی ثابت بماند دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود تا از بروز حادثه جلوگیری کند.

جنس کفی اتو

بهتر است در هنگام خرید به جنس کفی اتو پرس بسیار دقت کنید زیرا کفی ارتباط مستقیمی در اتو کشی بهتر لباس‌ها دارد. معمولا بهترین کفی استفاده شده در اتو پرس‌ها از جنس آلومینیوم است که قادر است لباس‌ها را با کیفیت بسیار بالایی صاف کند و مانع از سوختن و سایه انداختن لباس‌ها شود.

تمیز شدن خودکار اتو پرسی

بعضی از اتو پرس‌ها  فاقد سیستم ضد رسوب هستند که به مرور زمان موجب رسوب کردن مواد در داخل مخزن و منافذ اتو می‌شوند. با استفاده از قابلیت تمیز کردن خودکار اتو مخزن و منافذ دستگاه را با استفاده از قدرت بخار تمیز می‌کند که موجب طول عمر زیاد اتو پرس و کارایی بهتر آن می‌شود.

پایه‌های اتو پرس

نکته دیگری که در هنگام خرید اتو پرس باید به آن توجه کنید پایه‌های اتو است. پایه‌های اتو پرس معمولا قابلیت تنظیم ارتفاع دارند تا بتوانید بهتر با دستگاه کار کنید. همچنین به محکم بودن و جنس پایه‌ها هم بسیار دقت کنید.

لوازم جانبی کاربردی همراه اتو پرس

برای استفاده بهتر و کاربردی‌تر از اتو پرس بهتر است در هنگام خرید به لوازم جانبی که همراه آن است بسیار دقت کنید تا دستگاه کارایی بهتری برایتان داشته باشد. بالشتک یقه و میز اتوی آستین از لوازم جانبی کاربردی همراه اتو است که می‌تواند اتو کشیدن لباس‌ها را راحت تر و آن‌ها را با کیفیت بهتری صاف کنند.

اتو پرس‌ دستگاهی بسیار کاربردی در صاف کردن بهتر لباس‌ها است که می‌تواند در وقت و هزینه شما بسیار صرفه جویی کند. اگر در خرید اتو پرس به نکاتی که گفتیم دقت داشته باشید قطعا وسیله‌ای را تهیه می‌کنید که سالها در کنار شما خواهد بود و از داشتن آن لذت خواهید برد. اگر می‌خواهید با بهترین اتو پرس‌های موجود در بازار آشنا شوید با مراجعه به بخش فروشگاهی سایت ژینال و با جستجو عبارت اتو پرس می‌توانید لیستی از بهترین و با کیفیت‌ترین اتو پرس‌های موجود در بازار را مشاهده کنید. پس از بررسی اتو پرس‌ها در سایت بر اساس بودجه و نیازتان بهترین اتو را انتخاب و تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *