معرفی بهترین نرم‌افزار تست سلامت رم لپ ‌تاپ Mem Test86

معرفی و بررسی نرم‌افزار تست سلامت رم لپ ‌تاپ

در این مقاله تست سلامت رم لپ ‌تاپ به کمک نرم‌افزار را به شما آموزش می‌دهیم. اگر چه خراب شدن یا آسیب دیدن حافظه رم خیلی به ندرت اتفاق می‌افتد، اما بهتر است بدانیم در صورت خراب شدن این سخت‌افزار چطور از خراب شدن آن آگاه شویم و از چه نرم‌افزاری برای این تست بهره ببریم.

در حالت کلی شما در رم لپ‌ تاپ هیچ قطعه مکانیکی نمی‌بینید. همینطور میزان برق مصرفی رم لپ ‌تاپ بسیار کم است. اما همین قطعه کوچک و کم مصرف یکی از مهمترین سخت ‌افزارهای بکار رفته در لپ ‌تاپ می‌باشد. کوچکترین ایراد در رم لپ‌ تاپ سبب می‌شود تا سیستم شما در عملکرد دچار اختلال شود. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله از فروشگاه آنلاین ژینال با بعضی از ایراداتی که از خرابی رم نشات می‌گیرند، آشنا شویم و سپس نرم‌افزار مناسب برای تست سلامت رم لپ‌ تاپ را معرفی کنیم.

چطور متوجه خرابی رم لپ ‌تاپ شویم؟

در هنگام خرید لپ تاپ باید به نوع رم و میزان ظرفیت آن توجه داشته باشید. خرابی رم لپ ‌تاپ از جمله مواردی ست که تشخیص آن مشکل است. برای اینک اغلب لپ ‌تاپ ها از چندین رم بهره می‌برند و تشخیص اینکه خرابی احتمالی متعلق به کدام رم بوده کار مشکلی می باشد. اگر یکی از این رم‌ها به درستی کار نکند، رفتارهای متفاوتی ممکن است از لپ ‌تاپ دیده شود، مانند: هنگ کردن و یا آبی شدن صفح نمایش. در ادامه با مواردی که احتمال خرابی رم لپ ‌تاپ با مشاهده آن ها بالا می‌رود آشنا می‌شویم.

  • زمانی که بعد از استفاده از برنامه‌ای خاص مثل ورد و یا اکسپلورر، سیستم برای 3 یا 4 دقیقه هنگ کند، احتمالاً رم لپ ‌تاپ خراب شده است.
  • اغلب مواقع در هنگامی که به لپ ‌تاپ خود یک قطعه سخت‌افزاری اضافه می‌کنیم و یا یک برنامه جدید نصب می‌کنیم، صفحه نمایش آبی رنگ می‌شود. حال اگر هیچکدام از این کارها صورت نگرفته باشد و صفحه نمایش لپ‌ تاپ تان، صفحه مرگ آبی را نمایش دهد، احتمال خراب بودن رم لپ ‌تاپ زیاد است.
  • ریستات شدن ناگهانی لپ‌ت اپ در هنگام کار با برنامه‌ای خاص می‌تواند دلیل دیگری بر خراب بودن رم لپ ‌تاپ تان باشد.
  • اگر فایل و اطلاعات شما درست ذخیره نمی‌شود و شما هارد لپ ‌تاپ را تست کرده و متوجه شدید که مشکل از هارد لپ ‌تاپ نیست، احتمال اینکه مشکل و خرابی از رم لپ ‌تاپ باشد زیاد است.
  • اگر در حین کار با برنامه‌ای خاص خط های رنگی و عجیب روی صفحه نمایش نشان داده شود، به احتمال زیاد رم لپ ‌تاپ دچار مشکل شده است.
  • در هنگام بوت یا راه‌اندازی سیستم اگر چند بوق ممتد شنیدید، احتمالا سیستم در حال گوشزد کردن خرابی رم لپ ‌تاپ تان است.
  • چطور متوجه خرابی رم لپ ‌تاپ شویم؟

آشنایی یا نرم‌افزار تست سلامت رم لپ ‌تاپ

حافظه رم لپ ‌تاپ از سلول‌هایی ساخته شده است که هر کدام از این سلول ها یک بیت از داده های در حال پردازش را در خود ذخیره می‌کند. اکثر خرابی هایی که از رم لپ ‌تاپ میبینیم، مربوط به ارتباط بین این سلول هاست.

مثلاً اگر در یک سلول اطلاعات خاصی ذخیره شده باشد و این اطلاعات بصورت مشابه در سلول مجاور آن نیز ذخیره شده باشد، سبب می‌شود تا رم لپ ‌تاپ درست کار نکند. در واقع رم نمی‌تواند اطلاعات را بازخوانی کرده و این سلول ها از کار می‌افتند. البته اگر این ادغام اطلاعات در سلول های حافظه رم لپ ‌تاپ از یک عدد خاصی بیشتر شود ، عملاً رم بطور کامل از کار می‌افتد.

خوب، حالا که با مواردی که خبر از خرابی رم لپ ‌تاپ می‌دهند آشنا شدید، می‌خواهیم شما را با نرم‌افزار مناسب برای بررسی این خرابی و تست سلامت رم لپ ‌تاپ آشنا و کار با آن را به شما یاد دهیم.

تست سلامت رم لپ ‌تاپ با نرم افزار MemTest86

نرم افزار MemTest86 ، یک نرم‌افزار برای تست سلامت رم لپ ‌تاپ های 2 بیتی می‌باشد. این نرم‌افزار هم از طریق USB و هم از طریق CD قابلیت بوت شدن دارد و با استفاده از برنامه ها و الگوریتم‌های تعریف شده خود، این توانایی را دارد تا رم لپ ‌تاپ را کاملاً مورد وارسی قرار داده و مشکلاتش را بررسی کند.

نرم‌افزار MemTest86  در واقع این توانایی را به شما می‌دهد که سلول‌های حافظه رم را بررسی کرده و از سلامت رم لپ‌ تاپ اطمینان حاصل کنید. کافیست این نرم‌افزار را بر روی یک فلش و یا سی‌دی رایت کنید و با استفاده از آن، سیستم را راه‌اندازی کنید تا بطور کامل رم لپ تاپ را بررسی کند.

نرم افزار Mem Test86

نرم‌افزار MemTest86  یکی از بهترین ابزارها برای تست سلامت رم لپ ‌تاپ می‌باشد. این نرم‌افزار به صورت کاملاً خودکار پس از اسکن رم لپ ‌تاپ، در صورت وجود مشکل در رم، خرابی آن را به کاربر اطلاع می‌دهد.

محصول با این آیدی وجود ندارد

نرم‌افزارMem Test 86 به صورت رایگان قابل در دسترس است و شما می‌توانید پس از دانلود و اجرای آن، دکمه ESC را زده و از برنامه خارج شده و سیستم خود را مجددا راه‌اندازی کنید. در صورتی که رم لپ تاپ شما نیاز به تعویض و جایگزینی داشت شما می توانید رم مورد نظر خود را از فروشگاه اینترنتی ژینال خریداری کنید. برای مشاهده و خرید رم لپ تاپ کافی است که به دسته قطعات لپ تاپ در سایت فروشگاه ژینال مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *