مایکروسافت ویژگی Shake to Minimize را در به روزرسانی آینده حذف می کند

مایکروسافت ویژگی Shake to Minimize را در به روزرسانی آینده حذف می کند

آیا مایکروسافت ویژگی Windows Feature را در به روزرسانی آینده حذف می کند؟ قرار است مایکروسافت در ویندوز 10 ویژگی Shake to Minimize در اوایل سال 2021 حذف کند. برای اینکه بدانیم در سال جدید قرار است چه اتفاق هایی برای ویندوز بیافتد این مقاله از سایت فروشگاه اینترنتی ژینال را مطالعه فرمایید.

به روزرسانی ویندوز 10 یکی از ویژگی های سیستم عامل را که کمتر مورد پسند و کم استفاده است را حذف خواهد کرد. مایکروسافت اعلام کرده که قرار نیست ویندوز 11 منتشر کند بلکه قصد دارد ویندوز 10 را با ویژگی ها و مشخصات جدید روانه بازار نمایید. این شرکت در نظر دارد سالانه صرفا یک Feature Update را برای ویندوز 10 منتشر کند.

چرا مایکروسافت ویژگی Shake to Minimize را حذف می کند؟

اگرچه این یک ویژگی کم استفاده از ویندوز 10 است اما معمولا پس از ایجاد ویژگی به طور تصادفی یکی از آنها خشم قابل توجهی از کاربران را به دنبال دارد. Shake to Minimize برای اولین بار با ویندوز 7 معرفی شد. این به کاربران اجازه می دهد تا با حرکت سریع و عقب ماوس خود تمام پنجره های صفحه نمایش خود را ببندند. مایکروسافت این گزینه را به طور گسترده تبلیغ نمی کند و بسیاری از کاربران تنها زمانی که همه پنجره هایشان از صفحه خارج می شوند آن را کشف می کنند.

این ویژگی که با نام Aero Shake نیز شناخته می شود تنها گزینه موجود در ویندوز 10 است که به کاربر اجازه می دهد تمام پنجره ها را بجز موردی را که لرزانید، ببندد. بدین ترتیب برخی از کاربران قطعاً با از دست دادن این ویژگی، خصوصاً بدون جایگزین، ناراحت خواهند شد. Shake to Minimize در ویندوز 10 ساخت 21277 که در دسامبر سال 2020 به کاربران پیش نمایش Insider Preview این ویندوز منتقل شده حذف خواهد شد. با توجه به جدول زمانی معمول ویژگی های ویندوز 10 که از Dev Channel به یک نسخه مناسب منتقل می شوند انتظار می رود که حذف Shake to Minimize را در به روزرسانی ویندوز 10 21H1 که در نیمه اول سال 2021 انتظار می رود را مشاهده کنید.

چرا مایکروسافت " Shake to Minimize " را حذف می کند؟

آیا می توانید لرزش را تغییر دهید تا به کمترین میزان روشن شدن برسد؟

درست به فرم، کاربران اختصاصی مایکروسافت قبلاً روشی را برای تغییر Shake to Minimize دوباره پیدا کرده اند. اصلاح شامل ایجاد یک کلید رجیستری جدید است اما روند دشواری نیست.

برای تغییر Shake to Minimize در ویندوز 10:

  1. رجیستری را در نوار جستجوی منوی شروع تایپ کرده و بهترین تطبیق را انتخاب کنید.
  2. به کلید رجیستری زیر بروید: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced
  3. در پنجره سمت راست، کلیک راست کرده و گزینه New> Dword (32-bit) Value را انتخاب کنید.
  4. مقدار جدید را DisallowShaking بگذارید و مقدار آن را 0 قرار دهید.
  5. Registry Editor را ببندید و سیستم خود را دوباره راه اندازی نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که این اصلاح فقط در سیستمهایی که Shake to Minimize غیرفعال شده است قابل اجرا خواهد بود. اگر از ویندوز 10 در شاخه نسخه استاندارد استفاده می کنید مانند اکثر کاربران Shake to Minimize همچنان در دستگاه شما فعال است.

از بین رفتن Aero Shake کاربران ویندوز 10 را با دو میانبر کوچک سازی دسک تاپ جایگزین می کند. می توانید از Windows Key + D برای نشان دادن یا پنهان کردن کل دسک تاپ یا از Windows Key + M برای به حداقل رساندن همه پنجره های باز استفاده کنید. علاوه بر این می توانید تمام پنجره های باز خود را با استفاده از میانبر Windows Key + Shift + M بازیابی فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *