10 دیدگاه اشتباه در خرید سشوار اصل یا های کپی

دیدگاه های اشتباه در خرید سشوار اصل یا های کپی

امروزه تقریبا در تمامی منازل حداقل یک سشوار وجود دارد و افراد از هر قشر، سن و سال و جنسیتی از این وسیله کاربردی استفاده می کنند و موهای خود را حالت می دهند. انتخاب و خرید سشوار مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که این وسیله به صورت مستقیم با ساقه موها در ارتباط است و می تواند تاثیر زیادی در سلامتی آنها داشته باشد. افراد نظرات مختلفی در مورد خرید سشوار اصل یا های کپی دارند و هر کسی بر اساس سلیقه و نظر خود تمایل دارد یکی از این سشوارها را خریداری کند.

در ادامه مطلب به بررسی رایج ترین دیدگاه های اشتباه در مورد خرید سشوار اصل یا های کپی پرداخته خواهد شد. چنانچه در خرید سشوار دچار شک و تردید هستید توصیه می کنیم این مطلب را حتما مطالعه کنید.

اصلی ترین نکات و فاکتورها در خرید سشوار

همانطور که عنوان شد سشوار یکی از اصلی ترین لوازم شخصی برقی است که همه مردم جهان از آن استفاده می کنند. برای خرید سشوار اصل یا سشوار های کپی لازم است که فرد به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشد که مهم ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • برند و شرکت سازنده سشوار
 • قیمت سشوار
 • نوع سشوار (خانگی، حرفه ای یا نیمه حرفه ای)
 • مدت زمان گارانتی و ضمانت محصول
 • نوع و جنس المنت سشوار
 • دامنه دمایی و قابلیت تنظیم دمای سشوار
 • قابلیت تنظیم سرعت باد و تولید باد سرد
 • اقلام همراه سشوار مانند متمرکز کننده ها و دیسپانسر
 • قدرت و توان موتور
 • نوع موتور AC یا DC
 • نوع فیلتر هوا
 • وزن سشوار و طول سیم
 • فناوری های به کار رفته

1.      خرید سشوار اصل یا های کپی

یکی از دیدگاه های بسیار اشتباهی که در میان افراد در مورد سشوار اصل یا سشوار های کپی وجود دارد این است که سشوار حتما باید جنس اصلی از یک برند شناخته شده باشد. امروزه برندهای مختلفی وجود دارند که سشوارهای بسیار باکیفیت تولید می کنند که می توانند سال ها مورد استفاده قرار بگیرند. اگرچه برندهای شناخته شده می توانند خیال مصرف کننده را آسوده کنند اما سشوارهای های کپی نیز می توانند کیفیت مطلوبی از خود نشان دهند. بسیاری از سشوارهای های کپی هستند که حتی کیفیتی فراتر از سشوارهای اصلی دارند و می توانند برای انواع موها مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان مثال سشوارهای های کپی وجود دارند که حتی می توانند با سشوارهای اصلی همچون سشوار رمینگتون مدل AC9140 برابری کنند.

2.      سشوار ارزان قیمت کیفیت پایین تری دارد

یکی دیگر از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد در هنگام خرید سشوار دچار آن می شوند قضاوت میزان کیفیت از روی قیمت محصول است. این دیدگاه بسیار اشتباهی است که یک سشوار ارزان قیمت نمی تواند کیفیت بالایی داشته باشد. همیشه قیمت های بالا نشان از کیفیت بالا ندارند و ممکن است که یک سشوار گران قیمت کیفیت بسیار پایینی داشته باشد در حالی که سشوار ارزان تر کیفیتی به مراتب بالاتر دارد.

3.      جنس المنت سشوار اهمیت چندانی ندارد

از دیگر دیدگاه های اشتباه و رایج در میان مصرف کننده ها عدم توجه به نوع و جنس المنت سشوار می باشد. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که در خرید سشوار اصل یا های کپی جنس المنت اهمیت ندارد و سشوار فقط باید بتواند حرارت کافی تولید کنید. این عقیده بسیار اشتباه است چرا که جنس المنت می تواند در میزان سلامت موها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به صورت کلی امروزه از مواد مختلفی مانند فلزات، سرامیک، تیتانیوم، کراتین و … برای المنت سشوار استفاده می شود. می توان گفت سرامیک بهترین نوع المنت در سشوارها می باشد و آسیب کمتری به موها وارد می کند.

4.      قابلیت تنظیم دما و سرعت در سشوار اهمیت زیادی ندارد

بسیاری از افراد تصور می کنند که چون از سشوار فقط برای چند دقیقه کوتاه استفاده می کنند دیگر نیازی به تنظیم دما و سرعت باد نیست و این کاملا اشتباه است. همانطور که عنوان شد هر کدام از افراد دارای نوع و جنس مختلفی از موها می باشند که در برابر حرارت مقاومت های مختلفی دارند. لازم است که سشوار حتما از قابلیت تنظیم دما و سرعت باد برخوردار باشد که بتواند بهترین و مطلوب ترین نتیجه را برای افراد به همراه داشته باشد. البته امروزه اکثر سشوارها از این قابلیت ها برخوردار هستند.

5.      تولید یون منفی ضرورت زیادی در سشوار ندارد

فناوری تولید یون منفی یکی از مهم ترین و به روزترین فناوری های موجود در سشوارهای حرفه ای و نیمه حرفه ای است که می تواند به زیبایی و درخشندگی موها کمک زیادی بکند. در خرید سشوار اصل یا های کپی لازم است که به این تکنولوژی توجه ویژه شود. خصوصا افرادی که بعد از سشوار کردن موها متوجه وز شدگی موهای خود می شوند حتما باید از سشوارهایی با فناوری تولید یون منفی مانند سشوار حرفه ای ۲۰۰۰ وات دلمونتی مدل DL 680، سشوار پایه دار آبی رنگ عرشیا مدل HD786-2224، سشوار حرفه ای پرومارون RL-8808 و … استفاده کنند.

6.      وزن سشوارهای اصلی از سشوارهای کپی بیشتر است

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در هنگام خرید سشوار باید به آن توجه کرد وزن آن است. اگرچه ممکن است بعضی از افراد به این مورد توجهی نداشته باشند اما اگر فردی استفاده بلند مدتی از سشوار داشته باشد باید به وزن آن نیز توجه داشته باشد. یک دیدگاه اشتباه در مورد وزن سشوارها وجود دارد و آن این است که تصور می شود که سشوارهای کپی از سشوارهای اصلی وزن کمتری دارند در حالی که این عقیده اشتباه است. نوع طراحی، مواد سازنده و … در تعیین وزن سشوار موثر هستند.

معمولا سشوارهای استانداد باید 400 تا 500 گرم وزن داشته باشند اما سشوارهای زیادی حتی از برندهای معتبر وجود دارند که وزنی کمتر یا بیشتر از این میزان تعیین شده دارند.

7.      سشوار های کپی باعث ریزش موها می شود

یکی دیگر از نظرات و دیدگاه های اشتباهی که در مورد خرید سشوار اصل یا های کپی وجود دارد این است که سشوارهای کپی باعث ریزش موها می شوند در حالی که سشوار اصلی آسیبی به موها وارد نمی کند. این دیدگاه نیز کاملا اشتباه است. هرچند که کیفیت ساخت سشوار می تواند در عملکرد آن موثر باشد اما استفاده نادرست از سشوار باعث بروز آسیب و صدمه به موها می شود.

8.      سشوار کردن موها با سشوار کپی سخت است

برای سشوار کردن موها لازم است که به فاکتورهای مختلفی مانند شستن و خشک کردن موها، استفاده از محصولات مراقبتی، استفاده از شانه مناسب و … توجه شود. پس می توان گفت خرید سشوار اصل یا های کپی فقط یکی از فاکتورهایی است که در زیبایی موها موثر است.

9.      توان موتور سشوار اصلی از سشوار کپی بیشتر است

این دیدگاه نیز کاملا یک دیدگاه اشتباه است و نمی توان قدرت سشوار های کپی را به سبب کپی بودن زیر سوال برد. بسیاری از سشوارهای های کپی وجود دارند که از قدرت بسیار بیشتری نسبت به سشوار اصلی برخوردار هستند و می توانند حرارت بیشتری نیز تولید کنند.

10.  امکانات سشوارهای اصلی بیشتر است

یکی دیگر از دیدگاه های اشتباهی که در میان مصرف کننده ها وجود دارد این است که سشوارهای کپی یا های کپی امکانات کمتری در مقایسه با سشوارهای اصلی دارند در حالی که این باور کاملا اشتباه است. ممکن است که یک سشوار های کپی امکانات بیشتری مانند متمرکز کننده ها، روغن مو، دیسپانسر و … داشته باشد در حالی که سشوار اصلی این چنین نباشد.

 • دیدگاه اشتباه دیگری که در خرید سشوار اصل یا های کپی وجود دارد این است که میزان مصرف برق سشوارهای کپی یا های کپی بیشتر از سشوارهای اصلی است. این نظر کاملا اشتباه است و ممکن است حتی سشوارهای کپی از سشوارهای اصلی مصرف برق کمتری داشته باشند.

سخن نهایی

سشوار از پر استفاده ترین لوازم شخصی برقی است که برای زیبایی، خشک کردن و حالت دادن موها به کار می رود معمولا دیدگاه های اشتباهی در خرید سشوار اصل یا های کپی وجود دارد و بسیاری از افراد تحت تاثیر این دیدگاه ها قرار می گیرند. برای خرید بهترین سشوارهای اصلی و های کپی می توانید به فروشگاه آنلاین ژینال مراجعه کرده و محصول مورد نظر خودتان را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *