ترفندهایی برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب

مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب

چگونه ل تاپ خود را در برابر آب مقاوم سازیم؟ آیا راه حلی برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب و مایعات وجود دارد؟ هیچ چیزی به اندازه ریختن آب بر روی لپ تاپ نگران کننده نخواهد بود. اگر فنجان قهوه یا چای شما روی لپ تاپ ریخته شده بهتر است خواندن این مطلب را از دست ندهید.

هنگامی که مایعی روی لپ تاپ شما بریزد به سرعت باعث از کار افتادن دستگاه خواهد شد و انجام تکالیف و کار را برای شما غیر ممکن خواهد کرد. برای اینکه از این فاجعه جلوگیری کنید بهتر است وسایل محافظتی در این زمینه را خریداری نمایید و این لپ تاپ شما را در برابر آب مقاوم و ایمن می سازد. در هر صورت ما در فروشگاه اینترنتی ژینال به شما خواهیم گفت اگر لپ تاپ تان خیس شد چه کارهایی باید انجام دهید پس با همراه باشید.

راهکارهایی برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب

1. برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب روکش صفحه کلید سیلیکونی یا پلاستیکی تهیه نمایید

ریختن مایعات روی صفحه کلید شما می تواند از همه آسیب زننده تر باشد. حفره های ریزی که در زیر کلیدهای بسیاری از لپ تاپ ها وجود دارد باعث می شود مایعات به سرعت به دستگاه آسیب برسانند. کاورهای صفحه کلید ضد آب مستقیماً در بالای کلیدها قرار می گیرند و از لیز خوردن مایعات جلوگیری می کنند.

 • برای شخصی سازی لپ تاپ خود می توانید از کاورهای صفحه کلید نیز استفاده کنید. برخی حتی با رنگ های رنگین کمان وجود دارند و زیبایی خاصی را به صفحه کلید شما می بخشند.
 • شما برای تست جلد می توانید لپ تاپ خود را به فروشگاه مورد نظر برده چرا که در بعضی مواقع این کاورها تایپ کردن را برای شما دشوار خواهند کرد بنابراین باید روکشی را انتخاب کنید که به راحتی روی کیبورد شما قرار بگیرد و تایپ کردن با آن روان و آسان باشد.
 • یک کاور صفحه کلید مخصوص لپ تاپ خود بخرید. برای کارکرد صحیح باید کاملاً مناسب باشد.

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب روکش صفحه کلید سیلیکونی یا پلاستیکی تهیه نمایید

2. روی یک کیف ضدآب سرمایه گذاری کنید

یک کیس سفارشی را انتخاب کنید که درست در نیمه های بالا و پایین لپ تاپ شما قرار بگیرد. بسیاری از این کیف ها پلاستیکی با کیفیت بوده که ماده خوبی در برابر آب است که درگاه و فن در پایین لپ تاپ را در معرض دید قرار می دهد، بنابراین انتظار نداشته باشید که از آن در برابر هر چیزی به جز ریزش های کوچک محافظت کند.

 • به طور کلی این موارد فقط درصورتی مناسب هستند که مخصوص لپ تاپ شما ساخته شده باشند.
 • روی یک کیف ضدآب سرمایه گذاری کنید

3. انتخاب روکش ضدآب برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب

به دنبال روکشی بگردید که دارای برچسب “ضد آب” یا “مقاوم در برابر آب” باشد. حتی ممکن است برخی از این روکش ها دارای یک کیسه بیرونی و داخلی برای محافظت بیشتر باشند. این باعث می شود لپ تاپ شما هنگام حرکت یا مسافرت خشک شود.

 • نایلون و نئوپرن هر دو ماده مقاوم در برابر آب هستند.
 • نیازی به خرید روکش مخصوص لپ تاپ خود ندارید. درعوض به دنبال روکشی با اندازه مناسب باشید.

انتخاب روکش ضدآب برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب

4. یک حامل ساخته شده از مواد مقاوم در برابر آب پیدا کنید

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب و محافظت از لایه نهایی اطمینان حاصل کنید که کیف سفر شما ضد آب نیز باشد. اکثر کوله پشتی ها و کیف پول فقط در برابر مقدار کمی مایعات مقاومت می کنند. حامل هایی را انتخاب کنید که مخصوصاً برای مقاومت در برابر خیساندن خوب ساخته شده باشند.

 • این امر به ویژه اگر لپ تاپ خود را به طور مکرر همراه با گشت و گذار در فضای باز بیرون بیاورید بسیار مهم است. همچنین اگر هنگامی که به سرکار می روید و مسافتی را باید در فضای باز طی کنید داشتن کیف های ضدآب فکر بدی نخواهد بود.

یک حامل ساخته شده از مواد مقاوم در برابر آب پیدا کنید

5. فروشگاه های مختلف را برای بهترین خرید انتخاب نمایید

خرید لوازم جانبی لپ تاپ بسیار گران می باشد پس اگر به دنبال یک کیف با مقاومت بالا در برابر آب هستید مطمئن باشید که باید هزینه بیشتری را نیز صرف خریدن آن کنید بنابراین چندین مغازه را برای بدست آوردن قیمت مناسب امتحان کرده تا بتوانید بهترین خرید ممکن با قیمتی منصفانه را انجام دهید.

 • خرده فروشان بزرگ الکترونیک ممکن است معاملات و فروش بهتری نسبت به تولیدکنندگان لپ تاپ داشته باشند.
 • اگر خرید خود را بصورت آنلاین انجام می دهید ببینید واجد شرایط حمل و نقل رایگان می باشد یا خیر، در غیر این صورت باید هزینه اضافی را نیز در نظر بگیرید.

فروشگاه های مختلف را برای بهترین خرید انتخاب نمایید

برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب پوشش دستی خود را بسازید

1. فضای کاری خوبی انتخاب کنید

اگر بخواهید خودتان یک پوشش ضدآب برای لپ تاپ خود بسازید برای برش و چسباندن به فضایی مناسب نیاز دارید. یک میز خالی و محکم در اتاقی با نور مناسب انتخاب کنید.

ضای کاری خوبی انتخاب کنید

2. برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب چند ورق پلی اتیلن شفاف برش بزنید

لپ تاپ خود را اندازه بگیرید. با قیچی سه ورق پلی اتیلن را بردارید که چند اینچ (یا چند سانتی متر) بیشتر از اندازه لپ تاپ شما باشد.

 • شما می توانید ورق های پلی اتیلن شفاف را از فروشگاه های سخت افزار یا آنلاین خریداری کنید.

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب چند ورق پلی اتیلن شفاف برش بزنید

3. ورق ها را روی سطوح لپ تاپ خود بچسبانید

ورق ها را روی سطح لپ تاپ خود قرار دهید و با استفاده از قیچی مقدار اضافی آن را برش دهید سپس با استفاده از نوار چسب ورق ها را در قسمت های بیرونی لپ تاپ و صفحه کلید و صفحه لمسی محکم کنید. پد لمسی را با نوار نپوشانید.

 • اگر لپ تاپ شما یک فن در پایین دارد باید آن را آزاد بگذارید تا لپ تاپ بتواند به راحتی اجزای داخلی را خنک کند و هوای داخل آن را نیز تهویه نماید.
 • روی درگاه ها یا دهانه های کناری لپ تاپ را نپوشانید.
 • قبل از اینکه روی سطح صفحه کلید را بچسبانید روی ورق را فشار دهید تا جایی که ممکن است بالاتر از کلیدها قرار بگیرد.

ورق ها را روی سطوح لپ تاپ خود بچسبانید

4. برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب مرزهای لپ تاپ را با آستر PVC 40 میل بپوشانید

طول و عرض تمام لبه های خارجی لپ تاپ خود را اندازه بگیرید. برای بریدن چهار قطعه منحنی آستر PVC از قیچی یا چاقوی مناسب استفاده کرده و از نوار چسب برای اتصال قطعات به لبه های لپ تاپ خود استفاده کنید و فقط روی آنها را بچسبانید تا بتوانید آنها را به سمت بالا بچرخانید و درگاه ها یا روزنه ها را در معرض دید قرار دهید.

 • شما می توانید آستر پی وی سی را به صورت آنلاین یا از فروشگاه های سخت افزار خریداری کنید.
 • بهتر است از آستر 40 میلیمتر یا ضخیم تر استفاده کنید.
 • این دامنه فلیپ آپ باعث می شود در صورت ریختن مایعات از کناره ها تخلیه شوند.

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب مرزهای لپ تاپ را با آستر PVC 40 میل بپوشانید

5. با گوش پاک کن پورت ها را به بتونه پلاستیکی ضدآب آغشته کنید

به آنلاین شاپ بروید تا بتونه گوش پلاستیکی قابل تنظیم پیدا کنید. از یک  گوش پاک کن آغشته به روغن معدنی برای روانکاری درگاه ها و دهانه های کناره های لپ تاپ استفاده کنید. سپس بتونه ها را در روزنه ها فشار داده و اجازه دهید حدود پنج دقیقه سفت شوند. اکنون دوشاخه های ضد آب سفارشی دارید.

 • می توانید روغن معدنی را در داروخانه محلی خود خریداری کنید.

با گوش پاک کن پورت ها را به بتونه پلاستیکی ضدآب آغشته کنید

6. برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب دو قطعه نئوپرن را بهم بچسبانید تا روکش درست شود

برای خرید پارچه نئوپرن به فروشگاه های اینترنتی  مراجعه نمایید. دو ورقه با طول تقریباً 1 اینچ (2.54 سانتی متر) از لپ تاپ خود را برش دهید. از نوار چسب برای اتصال دو ورق استفاده کنید و فقط یک شکاف در امتداد یک طرف کوتاهتر باقی بماند.

 • برای ایجاد یک محفظه، نوارهای چسب نواری را در قسمت داخلی دهانه قرار دهید.
 • اگر در خیاطی مهارت دارید از نوار صرف نظر کنید! فقط دو طرف را با استفاده از یک سوزن ضخیم و یک نخ مقاوم در برابر آب به هم بدوزید. برای باز شدن می توانید برای آن زیپ نیز بدوزید.

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب دو قطعه نئوپرن را بهم بچسبانید تا روکش درست شود

جلوگیری از نشت و عیب یابی برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب

1. در صورت امکان مایعات و غذاها را از لپ تاپ خود دور نگه دارید

اگر می توانید از خوردن و آشامیدن در نزدیکی لپ تاپ خودداری کنید. این بهترین راه برای اطمینان از عدم ریختن چیزی روی آن است.

در صورت امکان مایعات و غذاها را از لپ تاپ خود دور نگه دارید

2. برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب هر لیوانی را که نزدیک لپ تاپ شما باشد را بپوشانید

اگر چندین ساعت یا بیشتر روز را روی لپ تاپ خود کار کنید احتمالاً نمی توانید همه مایعات را از آن دور نگه دارید. فنجان های قهوه و آب با روکش را انتخاب نمایید. از قمقمه سوپ بنوشید. همچنین می توانید فاصله خوبی از مایعات و لپ تاپ خود (حدود 30 سانتی متر) را حفظ کنید. کمی دسترسی دورتر بهتر از یک ریختن غم انگیز است!

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب هر لیوانی را که نزدیک لپ تاپ شما باشد را بپوشانید

3. در صورت ریختن هرگونه مواد غذایی، آداپتور برق متناوب را از برق بکشید

بلافاصله پس از ریختن مایعات، شارژر را از پریز جدا کرده و آن را از رایانه جدا کنید. با این کار جریان برق به باتری متوقف می شود.

در صورت ریختن هرگونه مواد غذایی، آداپتور برق متناوب را از برق بکشید

4. لپ تاپ خود را بلافاصله پس از ریختن مایعات خاموش کنید

لپ تاپ خود را هر چه سریعتر خاموش کنید. هرچه سریعتر بتوانید رایانه را خاموش کنید، احتمال اصلاح رایانه شما بیشتر است. اگر هیچ چیزی را نتوان نجات حداقل با این کار از پرونده های شما محافظت خواهد کرد.

 • در برابر میل دوباره روشن کردن لپ تاپ مقاومت کنید. مهم است که صبر داشته باشید و خودتان به تنهای اقدام به باز کردن لپ تاپ و تمیز کردن آن نکنید بلکه بهتر است آن را به تعمیرکار بسپارید.

لپ تاپ خود را بلافاصله پس از ریختن مایعات خاموش کنید

5. برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب باتری را بردارید

اگر می دانید چگونه باتری را بیرون بیاورید حتما آن را در بیاورید اما اگر نمی دانید چگونه باتری را جدا کنید به گوگل مراجعه کرده تا دستورالعمل ها را در وب سایت سازنده خود پیدا کنید.

 • برداشتن اکثر باتری های لپ تاپ کاملاً آسان است. شما نیازی به ابزار یا تجربه خاصی در زمینه الکترونیک ندارید.

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب باتری را بردارید

6. مایعات موجود  روی رایانه خود را پاک کنید

برای پاک کردن مایعات اضافی از پارچه ای نرم و بدون پرز استفاده کنید تا از ریختن آن به داخل لپ تاپ جلوگیری کند. سطوح بیرونی لپ تاپ و فضای داخلی که باتری را در آن برداشته اید کاملاً خشک کنید. اگر باتری هم مرطوب است آن را خشک نمایید.

مایعات موجود  روی رایانه خود را پاک کنید

7. برای مقاوم ساختن لپ تاپ در برابر آب حداقل 12 ساعت لپ تاپ را وارونه کنید تا تخلیه شود

لپ تاپ را در کنار خود قرار داده و سطح آن را تا جایی که امکان دارد سر و ته روی میز باز نگه دارید. پس از اینکه کل روز یا یک شب تخلیه شد با استفاده از پارچه بدون پرز مایعاتی را که از کامپیوتر خارج شده را پاک کنید.

 • برای سرعت بخشیدن به فرایند خشک کردن از سشوار استفاده نکنید. باور غلطی که در بین همه وجود دارد سشوار گرفتن به وسیله برقی خیس شده است در حالی که نباید این کار را به هیچ عنوان انجام داد.

برای مقام ساختن لپ تاپ در برابر آب حداقل 12 ساعت لپ تاپ را وارونه کنید تا تخلیه شود

8. اگر در زمینه الکترونیک تجربه دارید لپ تاپ خود را باز کنید

جدا کردن اکثر رایانه ها به ابزار و دانش در مورد چگونگی جدا کردن و دوباره قرار دادن قطعات آن نیاز دارد. اگر آن ابزار و تجربه را ندارید بهتر است یک متخصص را برای انجام دادن این کار انتخاب کنید.

 • لپ تاپ ها وسیله ایی گران قیمت هستند بنابراین مهارت خود را آزمایش نکنید مگر اینکه مطمئن باشید می دانید چه کاری انجام می دهید.

اگر در زمینه الکترونیک تجربه دارید لپ تاپ خود را باز کنید

9. اگر نمی دانید چگونه آن را جدا کنید به یک تعمیرگاه بروید

بسیاری از خرده فروشان بزرگ الکترونیک دارای تعمیرگاه های لپ تاپ هستند. سازنده لپ تاپ شما همچنین ممکن است فروشگاهی داشته باشد که می توانید برای بازدید از لپ تاپ خود به صورت آنلاین به آن مراجعه کرده تا گزینه های خود را در آن جستجو کنید و سپس برای دریافت تخمین قیمت تماس بگیرید.

 • ممکن است دریابید که تعمیرگاه ها حاضر نیستند بدون اینکه ابتدا دستگاه را ببینند برآورد قیمت را به شما بگویند. برای اینکه آنها را تشویق کنید تا ایده ای به شما بدهند می توانید جملاتی مانند این را بیان کنید: “من می دانم که شما دقیقاً نمی توانید به من بگویید که هزینه آن چقدر است اما هزینه تعمیر لپ تاپ هایی که خیس شده اند معمولاً چقدر است؟”

اگر نمی دانید چگونه آن را جدا کنید  به یک تعمیرگاه بروید

در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم که همه نکاتی که برای حفاظت از لپ تاپ شما مدنظر است را مورد بررسی قرار دهیم امیدواریم با خواندن این مطلب بهترین عملکرد لازم را برای دستگاه خود انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *