آموزش قدم به قدم نصب رم در مینی مک (Mac Mini)

آموزش قدم به قدم نصب رم در مینی مک (Mac Mini)

اگر مینی مک شما حجم و حافظه کمی دارد بهتره رم خودتون رو ارتقا بدید تا بتوانید برنامه های بیشتری رو بر روی Mac Mini اجرا کنید. تمام مدل های رایانه مینی مک شامل 2 اسلات حافظه است که در آن حداکثر تا 8 گیگابایت ماژول حافظه اضافی یا حافظه دسترسی تصادفی (RAM) رو  نصب کنید. بسته به مدل دستگاه می توانید رم خودتون رو نصب کنید یا لازم است با یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل تماس بگیرید تا RAM رو برای شما نصب کند. اگر خودتان توانایی نصب رم در مینی مک رو دارید هیچ ابزار خاصی برای مراحل نصب مورد نیاز نیست. پس با فروشگاه اینترنتی ژینال همراه باشید تا مراحل نصب رم در مینی مک رو به شما آموزش بدیم.

مراحل نصب رم در مینی مک

برای اینکه رم رو روی Mac Mini خود نصب کنید باید مراحلی که در زیر به آن اشاره می کنیم رو رعایت نموده و طبق اون جلو برید. در مثاله آموزش نصب رم در آیمک ، با نحوه نصب در آیمک آشنا شدید، در ادامه به شما نصب رم در مینی مک را می آموزیم.

1. مدل Mac mini خودتون رو تعیین کنید

این فرآیند به شما امکان می دهد تأیید کنید آیا می تونید RAM رو خودتون نصب کنید بدون اینکه با یک سرویس دهنده مجاز اپل برای دریافت کمک تماس بگیرید.

 • در حالی که رایانه روشن است به “Apple” در نوار منو برید سپس “About This Mac” رو انتخاب کنید تا شماره سریال خودتون رو مشاهده کنید. شماره سریال رو در پایین رایانه Mac کوچک خودتون چاپ کنید.
 • شماره سریال رو در ابزار “Service and Coverage” ارائه شده توسط اپل تایپ کنید. با کلیک بر روی پیوند ” Self Solve” اپل که در بخش منابع این مقاله وجود داره می تونید به ابزار “Service and Coverage” دسترسی پیدا کنید. این وب سایت مدل Mac mini شما رو به شما ارائه خواهد داد.

مدل Mac mini خودتون رو تعیین کنید

2. نصب رم در مینی مک

اگه Mac mini شما مدل 2010 یا 2011 است RAM رو می تونید خودتون نصب کنید. با این حال مدل های قبلی شما رو ملزم می کنه با یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل تماس بگیرید.

نصب رم در مینی مک

3. مینی مک رو خاموش کنید

با این کار هنگام کار با رایانه از بروز صدمات مربوط به شوک الکتریکی جلوگیری می کنید.

 • اگر Mac mini شما هنوز روشن است به منوی “Apple” بروید و “Shut Down” رو انتخاب کنید تا رایانه خاموش شود.

مینی مک رو خاموش کنید

4. در هنگام نصب رم در مینی مک هر کابلی که به دستگاه  وصل است رو جدا کنید

این شامل کابلهای برق، کابلهای اینترنت یا کابلهای اضافی مانند کابلهای چاپگر می باشد.

در هنگام نصب رم در مینی مک هر کابلی که به دستگاه  وصل است رو جدا کنید

5. Mac mini رو در حالت وارونه روی پارچه نرم قرار دهید

پارچه نرم به محافظت از پوسته خارجی Mac mini در برابر هرگونه خراش کمک می کند.

Mac mini رو در حالت وارونه روی پارچه نرم قرار دهید

6. برای نصب رم در مینی مک پوشش پایین مینی مک را بردارید

پوشش زیرین پوشش گرد است که با عبارت “Mac mini” حک شده است.

 • انگشت شست خودتون رو به آرامی روی درپوش پایینی قرار دهید سپس با چرخاندن آن در حالت خلاف جهت عقربه ساعت قفل رو باز کنید.
 • با انگشت شست خود یک طرف روکش رو فشار بدید سپس طرف مقابل جلد ظاهر خواهد شد و به شما این امکان رو میده که قاب پشتی رو کاملاً از Mac mini جدا کنید.

برای نصب رم در مینی مک پوشش پایین مینی مک را بردارید

7. RAM اصلی رو بردارید

دو تا از RAM ها یا ماژول های حافظه در گوشه سمت راست پایین و زیر پوشش قرار دارند.

 • گیره های نگهدارنده که RAM رو در جای خود نگه داشته باز کنید. هر طرف شکاف RAM دارای یک گیره نگهدارنده است که هر دو رو می تونید با استفاده از 2 انگشت بالا و پایین کنید تا RAM از شکاف آزاد شود.
 • RAM رو به آرامی از شکاف خارج کنید. سپس می تونید فرآیند رو برای رم دوم که در زیر رم بالایی قرار دارد تکرار کنید.

RAM اصلی رو بردارید

8. رم جدید را در مینی مک نصب کنید

 • ابتدا یکی از حافظه های رم رو در شکاف پایین قرار داده سپس طرف دیگه رو با شکاف به Mac mini وصل کنید. شکاف شبیه شکاف کوچکی است و در یکی از اضلاع طولانی رم وجود دارد.
 • RAM رو به داخل شکاف فشار بدید تا زمانی که ببینید گیره های نگهدارنده RAM رو در محل خود قرار می دهند. سپس می تونید این فرایند رو برای قرار دادن رم دوم تکرار کنید.

رم جدید را در مینی مک نصب کنید

9. پس از نصب رم در مینی مک پوشش پایین رو دوباره روی مینی مک خود قرار دهید

نقاط تراز روی جلد و روی رایانه وجود دارد تا به شما کمک کند تا درب پشت رو به درستی در جای خودش قرار بدید.

 • پس از مطابقت دادن نقاط تراز روی درب پشت و رایانه با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت درب پشت رو در جای خود قفل کنید. سپس می تونید تمام کابلهایی رو که قبلاً از Mac mini خود برداشته اید دوباره وصل کنید و رایانه رو روشن کنید.

پس از نصب رم در مینی مک پوشش پایین رو دوباره روی مینی مک خود قرار دهید

10. بررسی کنید که آیا Mac mini حافظه RAM جدید رو تشخیص می دهد یا خیر

 • “Apple” رو از نوار منو روی دسک تاپ مینی مک خود انتخاب کنید سپس روی “About This Mac” کلیک کنید. سپس رایانه شما مقدار کل حافظه خود رو نمایش خواهد داد. اگر خواستید از سلامت و خرابی رم خود اطمینان حاصل کنید، می توانید آموزش چم و بررسی رم در ویندوز ، مک و آیپد را بخوانید.

بررسی کنید که آیا Mac mini حافظه RAM جدید رو تشخیص می دهد یا خیر

در این مطلب که در فروشگاه اینترنتی ژینال ارائه شده با همدیگه مراحل نصب رم در مینی مک رو مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم که برای شما کاربران عزیز مفید بوده باشد. برای خرید رم با مناسب ترین قیمت می توانید همین حالا از طریق فروشگاه ژینال اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *