آموزش سریع و آسان نصب رم در iMac + تصویر

آموزش قدم به قدم نصب رم در iMac + تصویر

آموزش نصب رم در iMac ، چگونه می توانیم در iMac رم خود را ارتقا دهیم؟ اگر می خواهید حافظه رم خود را در iMac افزایش دهید بهتر است مراحلی را که در این مقاله از فروشگاه ژینال به آن اشاره کرده ایم به صورت کامل مطالعه و روی دستگاه مورد نظرتان اجرا کنید.

حافظه اضافی یا حافظه دسترسی تصادفی (RAM) را می توان در هر زمان در اسلات حافظه رایانه iMac خو وارد یا نصب کنید. رم اضافی برای رایانه های iMac به صورت کارت های Small Outline Dual Inline Memory Modules (SO-DIMM) در دسترس است که پس از بیرون آوردن درب محفظه حافظه با پیچ گوشتی آنها را در اسلات حافظه رایانه خود وارد کرده و دستورالعمل های ذکر شده در این مقاله به استثنای iMac 2012 21 برای هر مدل از کامپیوتر iMac قابل اجرا است. در مقاله آموزش صفر تا 100 نصب رم در کامپیوتر و لپ تاپ با نحوه نصب رم در این دو سیستم آشنا شدید، در ادامه به شما می آموزیم که چطور رم را در آیمک نصب کنید.

مراحل نصب رم

برای نصب رم در iMac لازم است که مراحلی را روی سیستم خود سپری کرده تا نصب به درستی انجام شود پس حتما این مراحل را که در اختیارتان قرار می دهیم را با دقت یاد بگیرید.

1. iMac خود را برای نصب رم آماده کنید

 • iMac خود را خاموش کرده و سیم برق و همه کابلهای دیگر را از رایانه جدا کنید. این کار باعث می شود هنگام نصب رم شوک الکتریکی نداشته باشید.
 • بعد از خاموش کردن رایانه اجازه دهید تا iMac حداقل 10 دقیقه همانطور بماند که به شما این امکان را می دهد قسمت های داخلی iMac شما که گرم شده قبل از نصب رم خنک شوند.
 • یک حوله نرم و تمیز روی سطح کار صاف خود پهن کنید سپس iMac را به آرامی روی حوله بگذارید. با این کار از خراشیده شدن صفحه نمایشگر در Install RAM on the iMac

2. برای نصب رم در iMac به محفظه RAM دسترسی پیدا کنید

 • با استفاده از یک پیچ گوشتی فیلیپس درب محفظه RAM را از پایین iMac خود جدا کنید. درب محفظه RAM مانند مستطیل باریک و بلند است و درست در زیر پایه بلند شده iMac قرار دارد.
 • درب محفظه رم را کنار بگذارید سپس محفظه را بررسی کنید تا زبانه ها یا گیره های بیرون انداز را پیدا کنید. اگر از سال 2007 به بعد از مدل iMac استفاده می کنید زبانه هایی برای محکم کردن RAM در محفظه وجود دارد. اگر از سال 2006 از مدل iMac استفاده می کنید در دو طرف محفظه حافظه کلیپ های اجکتور قرار گرفته است.
 • از حالت “Untuck” دو زبانه محفظه حافظه را با آرام کشیدن به پایین خارج کنید. اگر کارت SO-DIMM RAM موجود باشد 1 زبانه در زیر کارت SO-DIMM مشاهده خواهید کرد که می توان برای حذف RAM موجود آنرا کشید. اگر گیره های اجکتور وجود دارد آنها را با قرار دادن انگشتان شست در قسمت داخلی گیره ها باز کنید سپس آنها را بیرون آورده و از داخل درب محفظه حافظه دور کنید.

به محفظه RAM دسترسی پیدا کنید

3. RAM را نصب نمایید

 • با “key-way” یا “ماژول های حافظه” رم را در محفظه حافظه قرار دهید. بعد از اینکه رم به درستی وارد شد یک کلیک کوچک از محفظه حافظه خواهید شنید.
 • زبانه هایی را که قبلاً باز نکرده اید را با کشیدن دوباره به جای حافظه RAM جدیدی که وارد کرده اید جایگزین کنید. اگر کلیپ های اجکتور وجود دارد آنها را با فشار دادن گیره ها به سمت RAM جدید ببندید.
 • برای جایگزینی درب محفظه حافظه از پیچ گوشتی فیلیپس سر استفاده کنید.
 • iMac خود را در حالت عمودی عادی قرار دهید تمام کابل ها و سیم های برق را دوباره متصل کنید سپس رایانه را دوباره روشن کنید.

RAM را نصب نمایید

4. بعد از پایان نصب رم در آیمک رم جدید خود را تست کنید

بعد از اینکه رم جدید را در iMac خود وارد کردید می توانید درستی نصب شدن آن را تایید کنید که توسط رایانه قابل تشخیص است.

 • بعد از اینکه iMac را دوباره روشن کردید صبر کنید تا دسک تاپ بارگیری و نمایش داده شود.
 • از نوار منو در گوشه بالا سمت چپ روی “Apple” کلیک کنید سپس “About This Mac” را انتخاب کرده و بعد از آن کل حافظه iMac خود را مشاهده خواهید کرد که بسته به میزان رم نصب شده شما باید به میزان قابل توجهی بیشتر باشد.

RAM جدید خود را تست کنید

5. پایان نصب رم در آیمک

پس با انجام دادن مراحل بالا به راحتی می توانید نحوه نصب رم در iMac را خودتان به تنهایی انجام دهید و دیگر نیازی به صرف هزینه اضافی نخواهید داشت. امیدواریم فروشگاه اینترنتی ژینال به خوبی توانسته باشد نیازهای شما در این راستا را برطرف کرده و به مشکلات موجود در iMac خود رسیدگی کنید. برای خرید رم با مناسب ترین قیمت همین حالا می توانید از طریق فروشگاه ژینال اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *