پاسخ به 10 سؤال مهم درباره معایب و مضرات سشوار برای مو

معایب سشوار

چنانچه از آن دسته افراد هستید که بسیار از سشوار استفاده می کنید لازم است که حتما از معایب و مضرات آن مطلع شوید. توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا به پاسخ 10 سؤال مهم درباره معایب و مضرات سشوار برای مو برسید. سشوار به عنوان یکی از استفاده ترین وسیله های آرایشی برقی است که تقریبا تمام افراد از آن استفاده می کنند. اگرچه سشوار در مقایسه با وسایلی همچون اتو مو و … مزیت های مختلفی دارد اما می تواند معایبی هم داشته باشد و اگر مصرف کننده آگاهی مناسبی از آن نحوه استفاده آن نداشته باشد ممکن است باعث آسیب و صدمه های جدی به موهای خود شود.

پاسخ به رایج ترین سؤالات در مورد استفاده از سشوار

همانطور که گفته شد استفاده از سشوار می تواند در کنار مزیت هایی که دارد معایب و ایراداتی نیز داشته باشد. در مقاله ای تحت عنوان کدام مارک سشوار برای شما بهتر است؟ (معرفی بهترین مارک های سشوار) به بررسی بهترین و مناسب ترین سشوارها برای انواع موها پرداخته شده که می تواند کمک زیادی به مصرف کننده ها بکند. از جمله رایج ترین سؤالات در مورد استفاده از سشوار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-      مناسب ترین سشوار برای موها چه سشواری است؟

امروزه افراد می توانند به انواع سشوارهای خانگی، حرفه ای و نیمه حرفه ای از برندهای مختلف دسترسی داشته باشند که هر کدام می توانند برای موهای مختلفی استفاده شوند. بهترین و مناسب ترین سشوار در حقیقت سشواری است که قابلیت تنظیم دما و قابلیت تولید یون و جنس المنت آن از سرامیک باشد که آسیب کمتری به موها وارد کند.

2-      اتو مو بهتر است یا سشوار؟

اگرچه هر دو وسیله شخصی برقی اتو مو و سشوار می توانند مزیت هایی داشته باشند و به زیبایی و حالت پذیری موها کمک کنند اما می توان گفت سشوار آسیب های کمتری به موها وارد می کند. اتو موها از دمای بسیار بالایی برخوردار هستند و ممکن است آسیب های بیشتری به موها وارد کنند.

3-     آیا هر روز می توان از سشوار استفاده کرد؟

افراط در هر کاری می تواند نتایج عکسی داشته باشد و استفاده از سشوار نیز از این قاعده مستثنی نیست. سشوار کشیدن هر روزه موها کار بسیار نادرستی است حتی اگر جنس موها بسیار ضخیم و پر پشت باشد. سشوار می تواند باعث خشک شدن بیش از حد موها و شکسته شدن ساقه های آن شود. کوتاه کردن موها، نوک گیری و محافظت از آن می تواند کمک زیادی به بهبود آسیب های ناشی از سشوار کشیدن شود. در صورتی که به صورت مداوم از سشوارها استفاده می کنید سعی کنید حداقل از سشوارهایی حرفه ای مانند سشوار فیلیپس مدل ph-9568 که قابلیت تنظیم دما و تولید یون دارند استفاده کنید.

سشوار Philips-Ph-9568

4-      آیا سشوار باعث ریزش موها می شود؟

یکی از اصلی ترین معایب و مضرات سشوار برای مو امکان ریزش آنها است. بسیاری از افراد بر این باور هستند از آنجایی که لوازمی مانند اتو و سشوار به صورت مستقیم با ریشه موها ارتباط ندارند نمی توانند باعث ریزش موها شوند اما در حقیقت این لوازم می توانند مشکلات زیادی برای موها خصوصاً موهای نازک و کم پشت ایجاد کنند. این وسیله ها می توانند تغییراتی در تنه و ساقه موها ایجاد کنند و اثرات منفی مختلفی بر جا بگذارند. افرادی که از موهای خود را بیش از حد و با استفاده از سشوارهای قوی سشوار می کنند آسیب های بیشتری به موهای خود وارد می کنند و در بلند مدت باعث ریزش آن می شوند.

5-      آیا خشکی و شکنندگی موها از معایب و مضرات سشوار برای مو هستند؟

چنانچه باد گرم و سرد سشوار با شدت زیاد به موها وارد شود باعث الکتریسیته شدن موها و شکنندگی آنها می شود. فرد نباید از سشوار با باد و گرمای زیاد استفاده کند. برای کم کردن آسیب های ناشی از خشکی و الکتریسیته شدن موها بهتر است که در خردید سشوار به قابلیت تولید یون منفی آن توجه شود. همچنین قبل از سشوار کشیدن موها می توان از مواد محافظتی مو همچون کرم ها، سرم ها، ژل ها، اسپری و … استفاده کرد. این مواد می توانند از آسیب دیدن موها جلوگیری و به حالت پذیری و زیبایی موها کمک کنند.

6-      سشوار برای موهای رنگ شده مضر است؟

یکی دیگر از معایب و مضرات سشوار برای مو آسیب به موهای رنگ شده می باشد. به هیچ عنوان نباید بعد از رنگ کردن موها، مش کردن یا دکلره آنها از سشوار استفاده کرد. هر چند که استفاده از سشوار در ظاهر باعث زیبایی موها می شود اما می تواند عوارض بلند مدتی به همراه داشته باشد. موهایی که رنگ می شوند به شدت شکننده و آسیب پذیر هستند و توصیه می شود از سشوار برای حالت دادن و صاف کردن آنها استفاده نشود. مراقبت از این نوع موها به شدت اهمیت دارد و باید از مواد محافظتی مناسبی برای آنها بهره برد.

7-     استفاده از دماهای بالا می تواند از معایب و مضرات سشوار برای مو باشد؟

امروزه برندهای مختلفی در زمینه تولید انواع سشوارها فعالیت دارند و محصولات مختلفی تولید و عرضه می کنند که هر کدام ویژگی های مختلفی دارند. دمای سشوارها ممکن است تا 300 درجه سانتی گراد متغیر باشند. دمای بالا می تواند آسیب های زیادی به موها وارد کند و باعث ریزش و صدمه به آنها شود. توصیه می شود که از سشوارهایی با قابلیت تنظیم دما استفاده شود و حتی الامکان از دماهای کمتر از 150 درجه برای حالت دادن موها استفاده شود.

8-      فاصله سشوار از موها چرا اهمیت دارد؟

می توان گفت استفاده از سشوارها در فواصل نزدیک موها یکی دیگر از معایب و مضرات سشوار برای مو است که می تواند آسیب های جبران ناپذیری به موها وارد کند. اینکه سشوار برای مو ضرر دارد یک امر اثبات شده است اما فرد می تواند با رعایت نکات مختلف در هنگام استفاده از این وسیله ضرر و آسیب های آن را به حداقل برساند. برای استفاده از سشوار فرد باید حداقل فاصله حداقل 12 تا 30 سانتی متری را رعایت کند.

9-      چرا باید از محصولات مراقبت کننده مو استفاده کرد؟

استفاده از محصولات و مواد مراقبت از پوست می تواند تا حد زیادی معایب و مضرات سشوار برای مو را کاهش دهد. همانطور که گفته شد امروزه انواع محصولات مراقبتی مانند سرم، کرم، اسپری، ژل و … در دسترس افراد قرار دارند. بهترین کار برای سشوار کردن موها این است که بعد از شستن موها و خشک کردن آن با استفاده از حوله از مواد محافظتی استفاده کرد و سپس آن را سشوار کرد.

نحوه استفاده صحیح از سشوار
hair-dryers-using

10-  استفاده از سشوارهای باکیفیت و مراقبت های بعد از سشوار چه تاثیری دارند؟

برای کاهش معایب و مضرات سشوار برای مو لازم است که از سشوارهای با کیفیت و مطمئنی استفاده شود. فرد باید سشوار خود را از برندهای معتبر و فروشگاه های مطمئن خریداری کند. سشوار باید متناسب با نوع و جنس مو انتخاب شود. برندهای مختلفی همچون رمینگتون، فیلیپس، بابیلیس، جیمی، روزیا، مکس، پروموزر، پاناسونیک و… در تولید سشوار فعالیت دارند و فرد می تواند با خرید یک سشوار مناسب مانند سشوار مکس مدل HZ-9140 به زیبایی و حالت موهای مورد نظر خود برسد. همچنین مراقبت های بعد از سشوار اهمیت بسیار بالایی دارد و فرد می تواند با بهره گیری از محصولات و مواد مراقبتی مناسب از آسیب ها و صدمات ناشی از سشوار بکاهد.

سشوار MAX-HZ-9140

خرید بهترین سشوار 

سشوار از جمله پر مصرف ترین و بهترین لوازم شخصی برقی است که اکثر مردم جهان از آن استفاده می کنند. این وسیله در کنار مزیت ها و فوایدی که برای حالت دهی، صاف کردن و زیبایی موها دارد می تواند معایب و مضراتی نیز داشته باشد. افراد در هنگام خرید و استفاده از سشوار باید به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشند تا آسیب و صدمات موها را به حداقل برسانند. چنانچه قصد خرید سشوارهای خانگی، نیمه حرفه ای و حرفه ای را دارید می توانید به سایت فروشگاهی ژینال مراجعه کنید و محصول مورد نظر خودتان را سریع ترین زمان با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *