تفاوت لپ تاپ های مخصوص بازی و لپ تاپ های معمولی

تفاوت لپ تاپ های مخصوص بازی و لپ تاپ های معمولی

آیا می دانید لپ تاپ های مخصوص بازی و لپ تاپ های معمولی چه تفاوتی با همدیگر دارند؟ لپ تاپ ها به طور گسترده به لپ تاپ های بازی، معمولی و تجاری برچسب گذاری می شوند. سپس لپ تاپ های HD، لپ تاپ های 3 بعدی و موارد دیگر نیز وجود دارد. با این حال آیا تا به حال به تفاوت بین لپ تاپ ها توجه کرده اید؟

آیا از لپ تاپ های مخصوص بازی فقط برای بازی استفاده می شود؟ اگر چنین است آیا این بدان معناست که ما یک کامپیوتر روزمره برای تمام نیازهای مرتبط با Records خود می خواهیم؟ اینها سوالاتی خواهد بود که هر تازه واردی در منطقه محاسبات می تواند در ذهن داشته باشد. لپ تاپ ها علیرغم اینکه متناسب با نیازها طبقه بندی می شوند، دارای مشخصات مشترکی هستند. تنها تفاوت در این مشخصات در رتبه بندی آنها نهفته شده یک لپ تاپ همچنین ممکن است از امتیاز مثبت بهتری برخوردار باشد، حتی اگر گزینه جایگزین نیز برای مجموعه خاصی از مشخصات یکسان باشد.

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی فروشگاه اینترنتی ژینال قصد داریم به تفاوت لپ تاپ های مخصوص بازی و معمولی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

تفاوت لپ تاپ های مخصوص گیم و لپ تاپ های معمولی در یک نگاه

  • لپ تاپ های مخصوص بازی مانند سایر رایانه ها از همه ویژگی های مطلوب برخوردار هستند اما قابلیت های عملکرد بیش از حد برای دستگاه اول مورد نیاز است.
  • کارت گرافیک تلفیقی حداکثر لپ تاپ ها، برای لپ تاپ های روزمره کار می کند. با این حال برای یک بازی رایانه ای داشتن یک کارت عکس فوری متعهد مهم است. تعداد کمی از لپ تاپ ها شامل دو کارت بازی با عکس هستند که تجربه بازی را بیشتر تزئین می کنند.
  • برای بارگذاری سریع بازی، پردازنده های پر سرعت برای لپ تاپ های مخصوص بازی ضروری هستند. با این حال برای یک لپ تاپ معمولی عملکرد پردازنده چهار هسته ایی اجباری نیست.
  • اندازه RAM معمولاً در لپ تاپ های مخصوص بازی در سمت بالاتر قرار دارد. یک VRAM اختصاصی نیز در حداکثر لپ تاپ ها وجود دارد که مخصوص حافظه ویدئو است.
  • دوام باتری یک ویژگی اساسی برای یک کامپیوتر روزمره است. اما این انتخاب در رابطه با لپ تاپ های بازی حذف شده است.
  • طول نمایشگر بزرگتر و وضوح عالی معمولاً برای علاقه مندان به بازی در لپ تاپ هایشان مورد نظر است. با این حال برای یک مصرف کننده روزمره کامپیوتر ثبات بین اندازه، وزن و وضوح لازم می باشد.
  • یک عامل اساسی یعنی قیمت گذاری در مقایسه با بهترین رایانه های شخصی در یک سطح بالاتر قرار دارد. لپ تاپ های معمولی در همه رنج قیمت ها از لپ تاپ های کم هزینه گرفته تا لپ تاپ های ارزان قیمت در دسترس هستند.
  • قابلیت اتصال یکی از ویژگی های مهم در مورد لپ تاپ های معمولی است زیرا حداکثر مشتریان از لپ تاپ ها برای مرور اینترنت استفاده می کنند. این ویژگی در مورد تحسین لپ تاپ های بازی اهمیت زیادی ندارد.

لپ تاپ های مخصوص بازی

آنها چیزی نیستند جز رایانه های غیر عمومی که ممکن است برای بازی های قمار مناسب باشند. این لپ تاپ ها دارای مشخصاتی هستند که برای عملکردهای بازی مورد نیاز هستند. این دستگاه ها دارای یک کارت pix با سرعت بالا هستند که باعث افزایش شیوع قابل مشاهده می شود.

هنگامی که تصمیم گرفتید یک رایانه شخصی بخرید سوالی که پیش می آید این است که چه توابع اصلی را باید جستجو کنید. اجازه دهید در مورد این قابلیت ها به طور مفصل بحث کنیم.

گرافیک لپ تاپ های مخصوص گیم

همانطور که قبلاً اشاره شد لپ تاپ های مخصوص بازی در میان لپ تاپ های مختلف بازار عکس های خوبی دارند. در حین خرید یکی، از کارت معاصر بودن کارت عکس ها اطمینان حاصل کنید و علاوه بر این آیا می توانید کارت عکس را ارتقا دهید نگاهی بیندازید. بیشتر کارتهای عکس را می توان به کارتهای جدید ارتقا داد بدون اینکه کار سخت افزاری با بقیه سخت افزارها انجام شود. هنگامی که این پردازنده های گرافیکی را درگیر می کند، سرمایه گذاری بر روی NVIDIA و ATI است.

3-d لپ تاپ های مخصوص بازی

دوران مدرنی که در عرصه بازی اثری از خود برجای گذاشته، دوره سه بعدی است. امروزه حداکثر بازی ها 3 نفره مناسب هستند. افزودن اندازه گیری 1/3 به این فناوری لذت بازی را به شما معرفی می کند. بنابراین همزمان با رفتن به یک رایانه مخصوص بازی، خرید یک لپ تاپ سه بعدی بسیار مفید است.

اندازه صفحه نمایش و نمایشگر لپ تاپ های مخصوص بازی

پیش از این به دلیل انتخاب صفحه نمایش این روزها، به این انتخاب خیلی اهمیت خاصی داده نشده بود. با ورود فناوری جدید مانند 3D و HD اندازه صفحه نمایش به یک ویژگی کلیدی تبدیل شده است. برای لذت بردن از هر یک از پیشرفتهای فن آوری، مانیتورهای بزرگتر ترجیح داده می شوند. برخی از ویژگی های مختلف وجود دارد که می خواهد به آنها اهمیت داده شود.

نسبت ابعاد صفحه گسترده ای که اکثر لپ تاپ ها ارائه می دهند ممکن است کمک زیادی نکند به دلیل اینکه بازی های این روزها به این طرح کمک نمی کنند. این موثرترین روشی بوده که ممکن است بازیها متناسب با قالب صفحه عریض شما کشیده شوند. با بیان این که یک صفحه عریض باعث افزایش جذابیت بازی شما می شود. به طور کلی با توجه به این یک انتخاب شخصی است.

تأخیر در نمایش عکسهای فوری که روی صفحه نمایش داده می شوند دیگر هیچ وقت تأخیری ندارند، در غیر این صورت عکس ها به زیبایی نمایش داده نمی شوند این فاصله زمانی بین نمایش تصاویر به عنوان افزایش و سقوط نیز شناخته می شود. این تاخیر به طور کلی در لپ تاپ های HD و LCD مشخص می شود. این به تأخیر سیگنال enter و نمایش آن در دستگاه خروجی برمی گردد. اگر این تأخیر افزایش یابد ممکن است دو تصویر با هم، هم پوشانی داشته باشند و لذت بازی خراب شود.

زاویه دید یک مشاهده دیدگاه وحشتناک است که شما دیگر قادر به دیدن صفحه نمایش از همه زوایا نخواهید بود. اگر بخواهید صفحه نمایش را متناسب با آرامش خود تغییر دهید این می تواند مسئله بزرگی باشد. همچنین تماشاگران می توانند در مشاهده صفحه نمایش مشکل داشته باشند.

پردازنده / هارد دیسک لپ تاپ های مخصوص بازی

مهمترین عاملی که یک کامپیوتر بازی باید داشته باشد سرعت پردازنده است. حتی در وسط بازی نیازی به لپ تاپ خود ندارید که به طور ناگهانی مسدود شود. بنابراین سرعت پردازنده ضروری خواهد بود. هیچ چیز در زیر دامنه گیگاهرتز نباید در نظر گرفته شود. همچنین سرعت فشار دشوار به دلیل سرعت پردازنده از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. هارد دیسک های SATA انرژی بسیار کمتری را جذب می کنند و دارای سرعت کلاک مناسب هستند.

RAM لپ تاپ های مخصوص بازی

RAM باعث می شود طیف وسیعی از برنامه هایی که ممکن است به طور موازی بر روی کامپیوتر اجرا شوند بدون اینکه سرعت کامپیوتر را تحت تأثیر قرار دهند. RAM بیشتر تضمین لذت بردن از بازی بالاتر است. همراه با RAM ، VRAM (ورود به سیستم تصادفی برای یادآوری خاطرات) نیز بسیار مهم است. VRAM یک RAM اختصاصی برای تصاویر و فیلم ها است و مایل آن یک ویژگی مهم در ماشین های سه بعدی است. به یاد داشته باشید که زودتر از خرید لپ تاپ مخصوص بازی، رتبه بندی RAM و VRAM را بررسی کنید.

اینها چند عملکرد حیاتی بودند که باید توجه بی نظیر را بپذیرند. با این حال این ویژگی های یکسان به طور مناسب در یک رایانه روزمره مهم هستند اما اهمیت آنها در یک کامپیوتر بازی فوق العاده است. ذکر خاص سه بعدی ضروری است زیرا گیمرهای امروزی در هنگام قمار بازی های ویدیویی به یک روحیه سرگرم کننده نیاز دارند. بنابراین اگر این روزها قصد خرید یک لپ تاپ مخصوص بازی را دارید، می توانید لپ تاپ سه بعدی را انتخاب نمایید.

برندهای محبوب لپ تاپ های مخصوص گیم

لپ تاپ های معمولی

لپ تاپ هایی که حداکثر مردم از آن استفاده می کنند با توجه به اینکه دستگاه های لپ تاپ راه اندازی شده اند، لپ تاپ های معمولی هستند. معاملات بسیار خوبی دقیقاً مانند دسک تاپ های ما، هیچ چیز نیستند اما نسخه کوچکتری از رایانه های لپ تاپ ما هستند.

چند عملکرد حیاتی وجود دارد که محلی برای لپ تاپ های معمولی هستند. اگر تصمیم به خرید آن دارید ابتدا برای این مشخصات ظاهر شوید. من دیگر به توابع مورد بحث در بخش رایانه های بازی اشاره نخواهم کرد زیرا عملکرد آنها برای لپ تاپ های بسیار مهم است.

محصول با این آیدی وجود ندارد

عمر باتری لپ تاپ های معمولی

مهمترین ویژگی ظاهری هنگام خرید کامپیوتر عمر باتری است. باتری باید طولانی مدت کار کند در غیر این صورت ممکن است لازم باشد کامپیوتر را بارها و بارها شارژ کنید. این به معنای جایگزینی دسک تاپ خواهد بود. طول کوچکتر لپ تاپ ها شامل باتری های یکپارچه می باشد. این باتری ها به راحتی قابل تعویض نیستند. بنابراین لپ تاپ خود را از طریق جستجو در این مورد دقیق انتخاب نمایید.

اتصال لپ تاپ های معمولی

وقتی سراغ یک کامپیوتر معمولی می روید مسلماً به راحتی از آن برای موج سواری استفاده می کنید. برای این اتصال بی سیم یک ضرورت است. این رایانه باید 802.11g Wi-Fi  مناسب باشد تا بتوانید به راحتی در نقاط عمومی به اینترنت متصل شوید. با این حال این روزها بسیاری از لپ تاپ ها با 802.11n سازگار هستند. این استانداردی است که به تمام نسخه های 802 متصل می شود. یازده مورد ترجیح داده شده است. اتصال بلوتوث مشخصه ای بوده که در اکثر لپ تاپ ها وجود دارد.

درایو نوری لپ تاپ های معمولی

داشتن یک درایو نوری یا نبودن یک انتخاب خصوصی است اما مطمئناً داشتن یک حافظه ذخیره سازی بیشتر یعنی سی دی / دی وی دی را به همراه خواهد داشت. CD ها یکی از رسانه های گاراژ هستند که قبل از استفاده از درایوهای USB استفاده شده بودند. با این حال با افزایش گاراژ و عملکردهای ابری مانند Dropbox، استفاده از CD ها کاهش یافته است. اما اگر شخصی بخواهد از دستگاه پخش DVD برای تماشای فیلم استفاده کند، نیروی DVD واقعاً گزینه بسیار رویایی خواهد بود.

پورت ها لپ تاپ های معمولی

دامنه و انواع درگاه ها روی کامپیوتر ممکن است بسیار مهم باشد که باید مورد توجه قرار گیرد. پورت USB یک ویژگی مرسوم، مد روز بوده که قرار است در همه لپ تاپ ها وجود داشته باشد. سپس درگاه بعدی درگاه HDMI برای اتصال لپ تاپ شما به تلویزیون است. اسلات کارت SD و پورت Ethernet به ترتیب برای نیازهای چندرسانه ای و اینترنت شما مورد نیاز خواهد بود.

اندازه و وزن لپ تاپ های معمولی

جایگزین شدن رایانه به معنای سنگین بودن لپ تاپ نیست. هرچه رایانه سبک تر باشد، بهتر است مایل در دامان شما باشد. کلاس لپ تاپ های Ultrabook که به تازگی راه اندازی شده اند دارای لپ تاپ های سبک وزن هستند که دارای ماندگاری قابل توجهی در باتری هستند و قابل حمل هستند. تحویل ماشین های سنگین نرم نیست و ممکن است به یک چمدان بی فایده تبدیل شود. اگر به طور مکرر از رایانه برای بازی استفاده نمی کنید، توصیه می شود که یک صفحه نمایش کوچکتر داشته باشید. در مقاله دیگری از ژینال بهترین لپ تاپ های گیمینگ تا 20 میلیون تومان را برای شما معرفی کرده ایم.

برندهای محبوب لپ تاپ های معمولی

امروزه تعداد زیادی لپ تاپ 3 بعدی وجود دارد که ممکن است در بازار موجود باشد. در صورتی که به وضوح عاشق بازی های ویدیویی سه بعدی هستید، می توانید آن لپ تاپ ها را داشته باشید . با این حال در مورد لپ تاپ های بازی و معمولی تغییرات زیادی وجود ندارد. به عنوان یک کاربر شما می خواهید قبل از خرید کامپیوتر نیازهای خود را ارزیابی کنید. برای خرید لپ تاپ با مناسب ترین قیمت و مناسب با نیاز خود می توانید همین حالا از طریق فروشگاه آنلاین ژینال اقدام به خرید کنید و یک خرید مطمئن را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *