آموزش کامل و جامع تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

آموزش کامل و جامع تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

اگر صفحه نمایش لپ تاپ شما گرد و غبار گرفته شده و یا اثر انگشت های چرب مانندی روی آن قرار گرفته بهتر است این مقاله از فروشگاه اینترنتی ژینال را که در مورد نحوه تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ می باشد را مطالعه نمایید.

صفحه نمایش لپ تاپ کثیف می شود این فقط یکی از واقعیت های استفاده از لپ تاپ بوده چه صفحه نمایش لمسی 2 در 1 و یا صفحه نمایش معمولی لپ تاپ تاشو، همیشه مجموعه ای از نقاط مرموز و اثر انگشت بر روی آن وجود خواهد داشت که منظره شما را پر می کند که باعث حواس پرتی شما در حین انجام کار خواهد شد پس در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ را آموزش دهیم.

راهنماهای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

فرقی ندارد که لپ تاپ Hp داشته باشید یا از لپ تاپ لنوو استفاده کنید. بهرحال لپ تاپ شما به تمیزکاری نیاز دارد.

 • نحوه تمیز کردن مانیتور رومیزی
 • چگونه می توان صفحه لمسی را دوباره براق کرد
 • چگونه لنز دوربین خود را تمیز کنیم
 • چگونه می توان رایانه شخصی خود را تمیز و تسریع کرد

نمی توانید همه را با یک روش پاک کنید. برخی از مواد آلاینده به یک پارچه میکروفایبر نیاز دارند در حالی که انواع دیگر تمیز کردن سخت تر را می طلبند. در این مقاله ما ابزارهای مورد استفاده خود را برای هر نوع تمیز کردنی لیست خواهیم کرد و به شما آموزش می‌دهیم صفحه لپ تاپ را بدون آسیب رساندن تمیز کنید.

استفاده از پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ گرد و غبار

افرادی که عینک می زنند و یا دوربین دارند بسیار خوب از این ابزار کوچک اطلاع دارند. به هر حال این بهترین روش برای تمیز کردن لنز دوربین یا عینک است. پارچه های میکروفایبر برای پاک کردن گرد و غبار بدون تولید پرز یا خراش سطوح ظریف طراحی شده اند و بهترین گزینه برای شروع تمیز کردن صفحه لپ تاپ می باشد. می توانید از سایر مواد مبتنی بر پارچه یا دستمال مرطوب Clorox استفاده کنید اما به احتمال زیاد هنوز مقداری آلودگی روی آن باقی مانده است.

برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ گرد و غبار: پارچه میکروفیبر

هشدار: از دستمال کاغذی یا پارچه استفاده نکنید. ممکن است هنگام پاک کردن بینی و صورت شما نرم به نظر برسد اما برای پاک کردن نمایشگرها باعث خراشیده شدن آن می شوند و بسیار خشن هستند.

مرحله 1: لپ تاپ خود را خاموش کنید. نه تنها از ایمنی بالاتری برخوردار است بلکه داشتن صفحه نمایش خالی به شما کمک می کند تا گرد و غبار را مشاهده نمایید.

مرحله 2: با فشار دادن آرام روی صفحه نمایش از یک پارچه میکروفایبر برای پاک کردن در یک جهت استفاده کنید. با مالش یا پاک کردن دایره ایی این کار را انجام ندهید زیرا این امر می تواند به نمایشگر آسیب برساند یا فقط ذرات گرد و غبار را به اطراف منتقل کند.

مرحله 3: پاک کردن صفحه نمایش را ادامه دهید تا بدون گرد و غبار باشد.

نکته:استفاده از گردگیر چطور؟ اگر پوشش بسیار سبک است این یک روش ایمن برای از بین بردن گرد و غبار می باشد. از محصولات به سبک پر که به راحتی گرد و غبار را بهم می ریزند خودداری کنید. در عوض یکی از گردگیرهای ساخته شده توسط Swiffer را پیدا کرده و اگر از داستر Swiffer استفاده می کنید به یاد داشته باشید که لپ تاپ خود را قبل از استفاده خاموش کنید. روش خاصی برای از بین بردن گرد و غبار در این مورد وجود ندارد اگرچه ممکن است بخواهید به صورت X از بالا به پایین حرکت نمایید.

استفاده از اسفنج مرطوب برای تمیز کردن مانیتور لپ تاپ از آلودگی و لکه

برای تمیز کردن مانیتور لپ تاپ از آلودگی و لکه: اسفنج مرطوب

در بعضی مواقع با لکه های چربی روی صفحه نمایش خود مواجه خواهید شد. به جای اینکه با پارچه میکروفیبر آن را تمیز کنید و هیچ فایده ای هم نداشته باشد و فقط پارچه را کثیف خواهد کرد، می توانید به جای آن از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید. همیشه می توانید یک اسفنج را مایکروویو کرده تا ابتدا ضد عفونی شود. این روش برای لپ تاپ لنوو هم بسیار پر کاربرد است.

آنچه برای تمیز کردن ال سی دی لپ تاپ نیاز دارید

 • اسفنجی کاملاً خانگی
 • آب مقطر، دیونیزه یا فیلتر شده

هشدار: از مصرف آب استاندارد شیر کاملاً خودداری کنید. مواد معدنی پنهان در آب می توانند باعث خراشیده شدن صفحه نمایش شما شوند.

مرحله 1: لپ تاپ خود را خاموش کرده و از منبع برق آن جدا کنید. در صورت امکان باتری را بردارید.

توجه: اگر نگران افتادن احتمالی مایع روی صفحه کلید خود هستید چیزی سبک روی کلیدها قرار دهید که باعث جذب مایعات نشود. یعنی طوری باشد که مایع به داخل صفحه کلید شما نفوذ نکند که کار تمیز کردن را برای شما دشوار تر کند.

مرحله 2: اسفنج را با آب خیس کرده و بیرون بکشید تا قطره قطره از بین برود.

مرحله 3: با استفاده از اسفنج ناحیه آسیب دیده صفحه را به آرامی پاک کنید. مراقب قطره چکان باشید و سریعاً آنها را تمیز کنید.

مرحله 4: پس از تمیز شدن منطقه قبل از بستن درب و یا استفاده از دستگاه صبر کنید تا نمایشگر کاملا خشک شود.

محلول های تمیز کننده برای روغن و مواد چسبنده

اگر روش های پارچه ای و اسفنجی نتوانستند صفحه لپ تاپ شما را تمیز کنند وقت آن است که اسپری تمیزکننده صفحه نمایش ایمن را امتحان کنید. با این حال شما نمی توانید از هر ماده ای استفاده نمایید. مواد شیمیایی خاص حتی اگر از یک پارچه میکروفیبر استفاده می کنید سطح را خراشیده می کنند.

محلول های تمیز کننده برای روغن و مواد چسبنده

برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ به هیچ وجه از این مواد استفاده نکنید

 • استون
 • آمونیاک
 • اسید اتیل
 • الکل اتیلیک
 • متیل الکل
 • متیل کلراید
 • پاک کننده های سطح
 • تولوئن
 • پاک کننده های پنجره
 • هر ماده خورنده دیگری

هنوز می توانید پاک کننده های شخص ثالث را خریداری کنید اما آنها کاملاً نباید شامل مواد شیمیایی ذکر شده در بالا باشند. متناوباً با استفاده از موارد زیر می توانید یک پاک کننده خوب را تهیه نمایید:

 • 50٪ آب مقطر و 50٪ سرکه سفید
 • 50٪ آب مقطر و 50٪ الکل ایزوپروپیل
 • 100٪ آب مقطر و یک قطره مواد شوینده ظرف

مراحل تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

مرحله 1: لپ تاپ خود را خاموش کرده و از شارژر آن جدا کنید. اگر امکان دارد باتری را نیز بردارید تا از بروز هرگونه مشکل برق جلوگیری کند.

توجه: اگر نگران افتادن احتمالی مایعات مورد استفاده روی صفحه کلید خود هستید بهتر است چیزی سبک روی کلیدها قرار دهید. وسیله ایی که مایعات را جذب نکند بهترین گزینه خواهد بود.

مرحله 2: مایع تمیز کننده انتخابی خود را بر روی یک پارچه میکروفیبر ریخته یا اسپری کنید. پارچه مرطوب نباشد فقط نم دار باشد. هرگز مایع تمیز کننده را مستقیماً روی صفحه خود اسپری نکنید. حتی اگر آنها به سرعت تبخیر شوند. استفاده از مایع روی صفحه نمایش یک روش مطمئن برای آسیب رساندن به آن است.

مرحله 3: پارچه را به آرامی روی ناحیه آسیب دیده بمالید. در دایره های کوچک مالش دهید تا رگه هایی ایجاد نشود. اگر بیش از حد نیرو وارد کنید مطمئن باشید به صفحه آسیب می زنید.

مرحله 4: این کار را تکرار کنید تا صفحه کاملاً از رطوبت پاک شود. اطمینان حاصل کنید که هیچگونه مایع یا حتی قطره ای از آن روی صفحه کلید یا سایر سخت افزارها وجود نداشته باشد.

مرحله 5: پس از تمیز کردن صفحه باید صبر کنید تا صفحه خشک شود. بعد از خشک شدن می توانید آن را ببندید و یا روشن کنید.

بهترین روش برای تمیز کردن صفحه نمایش

ما از لپ تاپ های خود به طور روزمره بسیار استفاده می کنیم. فرقی نمی کند لپ تاپ شما نو باشد با یک لپ تاپ استوک خریداری کرده باشید. ما اغلب هنگام کار می خوریم و می نوشیم و رایانه خود را با محتویات ناهار خود آلوده می کنیم. به خاطر همین مدیون کامپیوتر خود هستیم تا آن را تمیز نگه داریم. پیروی از تمام مراحل ذکر شده نحوه تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ در این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا لپ تاپ شما همیشه تازه و نو به نظر برسد و در طولانی مدت مشکلی برای آن پیش نیاید.

اگر قصد خرید لپ تاپ را دارید و می خواهید آن را با قیمت مناسب و ارزانی خریداری نمایید همین حالا می توانید از طریق فروشگاه آنلاین ژینال اقدام کنید و لپ تاپ مورد نظر خود را با ارزان ترین قیمت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *