پاسخ 10 سوال درباره قابلیت تنظیم دما در اتو مو و اهمیت آن

قابلیت تنظیم حرارت در اتو مو

اتو مو از جمله پرمصرف ترین لوازم شخصی برقی است که افراد می توانند با استفاده از آن موهای خود را به حالت های مختلف و دلخواه خود در بیاورند. هر کدام از اتو موها دارای ویژگی ها و قابلیت های خاص خود هستند و طراحی منحصر به فردی دارند. قابلیت تنظیم دما در اتو مو می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد و به افراد کمک کند که موهای خود را مطابق میل خود صاف کرده و حالت بدهند. اگر می خواهید اطلاعات جامع و کاملی در مورد قابلیت تنظیم دما در اتو مو داشته باشید توصیه می کنیم که این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. در این مقاله به اهمیت تنظیم دما در اتو موها و نقش آن در حالت دهی و زیبایی موها پرداخته خواهد شد.

مهم ترین فاکتورها و نکات در خرید اتو مو

همانطور که گفته شد اتو مو به عنوان یکی از بهترین و پراستفاده ترین لوازم شخصی برقی شناخته می شود و از آنجایی که به صورت مستقیم با سلامت موها در ارتباط می باشد لازم است که افراد در هنگام خرید آن به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشند. از جمله مهم ترین نکات می توان به برند و شرکت سازنده اتو مو، مدت زمان گارانتی، قابلیت ها و کاربردهای اتو مو، فناوری های به کار رفته در اتو و … اشاره کرد. شاید بتوان قابلیت تنظیم دما را بهترین و مهم ترین ویژگی یک اتو مو دانست چرا که تعیین کننده نوع و میزان استفاده از اتو می باشد.

استفاده از قابلیت تنظیم دمای اتو مو
adjust-the-temperature-in-the-hair-iron

1.      چرا قابلیت تنظیم دما در اتو مو اهمیت دارد؟

هر کدام از افراد با توجه به ژنتیک، شرایط زندگی و جغرافیایی دارای نوع و جنس خاصی از موها می باشند. هر نوعی از موها در برابر حرارت و دما یک آستانه مقاومت مخصوص دارد و اگر اتو مو قابلیت تنظیم دما نداشته باشد قطعا می تواند به موهای فرد آسیب های جدی و جبران ناپذیری وارد کند. در حقیقیت قابلیت تنظیم دما در اتو مو به فرد اجازه می دهد که دمای صفحات اتو مو را متناسب با نوع و جنس موهای خود تنظیم کند و بهترین نتیجه را دریافت کند.

2.      بهترین محدوده دمایی برای اتو موها چه محدوده ای است؟

امروزه اتوهایی با دامنه دمایی مختلفی تولید و عرضه می شود که هرکدام قابلیت های خاص خود را دارند اما می توان گفت اتوهایی که می توانند دمای 180 تا 240 درجه سانتی گراد را تامین کنند می توانند انتخاب بسیار خوبی برای افراد باشند. این دامنه دمایی تقریبا برای تمامی موها جوابگو می باشد و می تواند نتیجه مطلوب را به فرد بدهد. اتو مو کراتینه تیتانیومی هارتک مدل HS-958A می تواند یکی از بهترین اتو موها از نظر دامنه دمایی باشد.

اتو مو کراتینه تیتانیومی هارتک مدل HS-958A

اتو مو کراتینه تیتانیومی هارتک مدل HS-958A

 • صفحه تتانیوم
 • قفل صفحه
 • چرخش سیم
 • کنترل دما
 • صفحه دیجیتالی

3.      مناسب ترین دما برای صاف کردن موها چه دمایی است؟

پاسخ به این سوال نمی تواند هیچ قطعیتی داشته باشد. همانطور که گفته شد موها دارای نوع ها و جنس های مختلفی هستند که هر کدام مقاومت خاصی در برابر حرارت اتو مو و صاف شدن دارند. به عنوان مثال موهای باریک و کم پشت می توانند با دماهای کم نیز صاف شوند در حالی که موهای ضخیم و پرپشت و فر حتی با دمای 230 درجه نیز به سختی به صافی و لختی مطلوب می رسند.

4.      آیا قابلیت تنظیم دما در اتو مو در تمامی اتوها لازم است؟

هرچند که این قابلیت کاربردهای بسیار متنوعی و متعددی دارد و می تواند کیفیت اتو را چند برابر افزایش دهد اما همه اتو موها از این قابلیت برخوردار نیستند. تعدادی از افراد اتو مو را فقط برای استفاده شخصی خریداری می کنند و فرد دیگری از آن بهره نمی برد از این رو شاید فرد یک اتو مو بدون قابلیت تنظیم دما خریداری کند چرا که نیازی به تغییر دمای آن برای صاف کردن موهای خود ندارد.

5.      قابلیت تنظیم دما در اتو مو بیشتر برای چه اتو موهایی لازم است

اتو مو همانند سشوار و برس حرارتی در مدل های مختلف و با ویژگی های متعددی تولید می شود. معمولا اتوهایی که برای آرایشگاه ها و سالن های زیبایی استفاده می شوند و یا اتوهایی که برای کراتینه تراپی به کار می روند نیاز دارند که از قابلیت تنظیم دما برخوردار باشند چرا که افراد مختلفی با موهای متنوع از آن استفاده می کنند. اتوهای مخصوص کراتینه مانند اتو مو کراتینه انزو EN-5118 به این ویژگی نیاز ویژه ای دارند.

6.      جنس صفحه اتو مو در قابلیت تنظیم دمای آن موثر است؟

همانطور که مشخص است جنس صفحه اتو مو به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورها در انتخاب و خرید اتو مو می باشد. امروزه اتو موها از مواد و عناصر مختلفی مانند فلزات، تیتانیوم، سرامیک، کراتین، تورمالین و … ساخته می شوند که هر کدام می توانند ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی داشته باشند. قابلیت تنظیم دما در اتو مو در هر کدام از این مواد می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال زمان داغ شدن اتوهای تیتانیوم بسیار کوتاه تر از سایر اتو موها می باشد و فرد می تواند در زمان کوتاه ترین به دمای مورد نظر خود برسد و از اتو بهره ببرد.

استفاده از اتو مو
Use-Haire-Iron

7.      آیا می توان از اتوهایی با قابلیت تنظیم دما برای کودکان استفاده کرد؟

هرچند که قابلیت تنظیم دما در اتو مو به افراد اجازه می دهد که دمای اتو را مطابق نوع و جنس موهای خود انتخاب کنند اما تحت هر شرایطی استفاده از اتو مو برای کودکان توصیه نمی شود چرا که موهای کودکان به شدت حساس و آسیب پذیر است و ممکن است صدمات و آسیب های جبران ناپذیری به موها وارد شود.

اتو‌ مو پرولوکس رمینگتون

اتو‌ مو پرولوکس رمینگتون

مدت زمان گرم شدن 15 ثانیه بیشینه‌ی دما 230 درجه‌ی سانتی‌گراد صفحات سرامیک حرفه ای دارای خاصیت کراتین کردن مو دارای حسگر حرارتی جهت تنظیم دمای مطلوب دکمه تقویت توربو سیستم محافظت در مقابل گرمای بیش از حد

8.      قابلیت تنظیم دما در اتو مو به چه میزان آسیب های این وسیله را کاهش می دهد

همانطور که گفته شد اتو مو به صورت مستقیم با ساقه موها ارتباط دارد و کوچک ترین بی احتیاطی از طرف مصرف کننده ها می تواند منجر به صدمات جبران نشدنی شود. قابلیت تنظیم دما می تواند آسیب های اتو مو را به حداقل برساند به گونه ای که حتی افراد ناشی نیز می توانند به خوبی از اتو مو استفاده کرده و موهای خود را صاف کنند.

9.      قابلیت تنظیم دما برای اتوها چندکاره نیز لازم است؟

اتوهای چند کاره نیز از جمله اتو موهایی هستند که می توانند موهای فرد را به حالت های مختلفی در بیاورند. تنظیم پذیری دمای اتوهای چند کاره نیز می تواند امتیاز ویژه ای برای آنها به حساب بیاید. فرد کردن و حالت دادن به موها زمانی که دمای اتو موی چند کاره متناسب با نوع موها تنظیم شود می تواند نتیجه بسیار بهتری داشه باشد.

10.  قیمت اتو موهایی با قابلیت تنظیم دما بیشتر است؟

قطعا هر امکانات و ویژگی هایی در لوازم شخصی برقی می تواند قیمت آن محصول را افزایش دهد. قابلیت تنظیم دما در اتو مو نیز از جمله ویژگی های بسیار کاربردی و ضروری است که می تواند به افراد برای رسیدن به نتیجه دلخواه کمک بسیار زیادی بکند. اتوهایی که از این قابلیت برخوردار هستند در مقایسه با سایر اتوها ساده و عادی قیمت بالاتری دارند که با توجه به اهمیت بالای آن می توان گفت ارزش خرید هم دارد.

اتو مسافرتی سوپرفست فیلیپس 1294

اتو مو سوپر فست فیلیپس مدل PH-1294

 • گرم شدن فوق سریع در 15 ثانیه
 • کیفیت بسیار بالای بدنه
 • جنس تیتانیوم صفحه حراراتی سیم 360 درجه
 • تنظیم دما تا 750 درجه فارنهایت
 • سیستم حالت دهندگی روغن آرگان
 • همراه با کراتین مغذی مو
 • سیستم هیتر PTC
 • سیستم خاموش شو اتوماتیکدارای نشانگر LED
موجود نیست !

اطلاعات بیشتر

استفاده از انواع اتو مو
Hair-Iron

سخن نهایی

امروزه تقریبا تمام شرکت های تولید کنند اتو مو تلاش می کنند فناوری های روز دنیا را در محصولات خود پیاده کنند. قابلیت تنظیم کردن دما در اتو مو یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قابلیت ها می باشد که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد. برای خرید انواع اتو موها با ویژگی ها و کاربردهای مختلف می توانید به سایت فروشگاهی ژینال مراجعه کرده و محصول مورد نظر خودتان را با بالاترین کیفیت، مناسب ترین قیمت و در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *